Ataman: Menajerler oyuncuların kafasını karıştırıyor

29-08-12 17:29

 


 

Sezon başında Beşiktaş’tan Galatasaray Medical Park’a geçen koç Ergin Ataman, İlkan Karaman konusunda hurriyet.com.tr’ye açıklamalarda bulundu. 

Ataman'dan pasajlar:

-İlkan Karaman henüz 22 yaşında. Daha olgunlaşmamış bir oyuncu. Bu tip oyuncuların kafalarını her zaman menajerler karıştırıyor. İlkan 30 yaşında böyle bir şey yapmış olsaydı tamam ama şimdi böyle şeyleri onun kafasına hep menajerler sokuyor. Benim daha İlkan Karaman’la tanışmışlığım bile yok. Kendisi ile hiç çalışmadım.

-Biz oyuncuyu Temmuz ayında milli takıma gönderdik. Böyle olaylı bir transferin görüşmelerinin ve sonuçlanmasının oyuncu milli takımdayken olması Murat’ı rahatsız etmiştir.

-Benim anlamadığım tek şey Basketbol Federasyonu’nun böyle bir transfere nasıl izin verdiği. Ben öyle çok fazla idari konularını bilmem ama tek bildiğim bu oyuncunun Galatasaray ile 5 yıllık sözleşmesinin olduğu. Bu transfer süresince Galatasaray’ın hiçbir açık verdiğini de düşünmüyorum.

-Şu anda çok iyi bir oyuncu kadromuz var. Transfere ihtiyacımız yok, bir transfer girişiminde de bulunmuyoruz. Medyada çıkanlar tamamen menajerlerin oyunları.

 

Yorumlar Okunma: 2943