Preldzic, Jovo'yu savundu (!)

23-09-12 13:20

 


 

Fenerbahçe Ülker'in TED Ankara Kolejliler ile oynadığı maç ilginç görüntülere sahne oldu. Sahaya uzun pozisyonunda sadece Kaya Peker ve İlkan Karaman ile çıkan Fenerbahçe Ülker, Kaya Peker ile İlkan Karaman'ın (5 faul yüzünden 11 dakika oynayabildi) faul sorunu yüzünden, zaman zaman "1" numara oynattığı Emir Preldzic'i savunmada Jovo Stanojevic'in arkasında (2.08m-118 kg) "5" numara oynattı, Romain Sato ise "4" numaraları savunmak zorunda kaldı.

Fenerbahçe savunmada zorlansa da, 5 kısayla hücumda TED Kolejliler'e match-up sorunu yaratarak farkı açtı.

Fenerbahçe Ülker menajeri Serdar Apaydın, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Ankara’da düzenlenen Tansev Mıhçıoğlu Basketbol Turnuvası’nın, Sarı – Lacivertliler adına çok verimli geçtiğini söyledi.

Apaydın, "Ankara’da oynadığımız hazırlık turnuvasındaki 3 maçta antrenörümüz Pianigiani’nin sistemine adapte olmak ve aynı zamanda da antrenörümüzün oyuncuları tanıması adına hazırlık maçlarının takımımız için verimli geçtiğini söyleyebilirim. Turnuvanın 2. günü bacağından sakatlığı olan Batiste’nin yanına Oğuz Savaş da eklenince uzun boylu oyuncu sıkıntısı çektik. Ancak Kaya Peker ve İlkan Karaman gibi iki uzun oyuncu olarak birbirleri ile değişerek oynadılar. Son gün TED Kolejliler maçında ise 5 kısa olarak uzun süre oyunu devam ettirdik” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin yeni sezon hazırlıklarına, İstanbul’da yapacağı antrenmanlarla devan edeceğini de belirten Apaydın; “Bu hafta antrenmanlarımıza İstanbul’da devam ettikten sonra, 2-4 Ekim tarihlerinde İzmir’de Türkiye Kupası elemelerini oynayıp, 5 Ekim’de de Ülker Sport’s Arena’da NBA takımlarından Boston Celtics ile karşılaşacağız. İzmir’de oynayacağımız Türkiye Kupası maçlarında ve Ülker Sport’s Arena’da oynayacağımız maçlarda her zamanki gibi takımımızı asla yalnız bırakmayan Fenerbahçe taraftarının, yine takımımızın yanında olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar Okunma: 3130