Genç Erkekler Türkiye Şampiyonları & MVP

06-03-10 11:10
GENÇ ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI
YIL
İL
ŞAMPİYON
İKİNCİ
ÜÇÜNCÜ
2016-17
Bursa
Anadolu Efes
Bandırma Kırmızı
Darüşşafaka D.
2015-16
İzmir
Pınar Karşıyaka
Pertevniyal
Bandırma Kırmızı
2014-15
Tekirdağ
Bandırma Kırmızı
Darüşşafaka D.
Buca BLD.
2013-14
Konya
Pertevniyal
MG Spor
Galatasaray
2012-13
Sakarya
Pertevniyal
Fenerbahçe Ülker
M.Milli Piyango
2011-12
Gaziantep
Pertevniyal
TOFAŞ
Fenerbahçe Ülker
2010-11
Trabzon
TOFAŞ
Fenerbahçe Ülker
Pertevniyal
2009-10
İzmir
Pertevniyal
Pınar Karşıyaka
TOFAŞ
2008-09
Antalya
Pertevniyal
Genç Banvitliler
Genç Telekom
2007-08
Konya
Pertevniyal
Fenerbahçe
Pınar Karşıyaka
2006-07
Diyarbakır
Alpella
Pınar Karşıyaka
Pertevniyal
2005-06
İzmir
Ülker
Pertevniyal
Darüşşafaka
2004-05
Antalya
Tuborg Pilsener
Ülker
Karşıyaka
2003-04
Bursa
Yeşilyurt
Efes Pilsen
Uludağ Üniv.
2002-03
Konya
Ülker
Darüşşafaka
MAKO Spor
2001-02
Balıkesir
Pertevniyal
TOFAŞ
Darüşşafaka
2000-01
Kayseri
Efes Pilsen
Ülker
Türk Telekom
1999-00
İstanbul
Efes Pilsen
Ülker
Darüşşafaka
1998-99
Balıkesir
TOFAŞ
Efes Pilsen
Galatasaray
1997-98
*
Oyak Renault
Darüşşafaka
Galatasaray
1996-97
*
Efes Pilsen
Tuborg
OYAK Renault
1995-96
*
Efes Pilsen
Fenerbahçe
TOFAŞ SAS
1994-95
*
Efes Pilsen
TOFAŞ SAS
Darüşşafaka
1993-94
*
Efes Pilsen
Darüşşafaka
TOFAŞ SAS
1992-93
*
Efes Pilsen
Galatasaray
TED Kolejliler
1991-92
Bursa
TOFAŞ SAS
Paşabahçe
Efes Pilsen
1990-91
*
Efes Pilsen
Karşıyaka
İ.T.Ü
1989-90
*
Efes Pilsen
Eczacıbaşı
TOFAŞ SAS
1988-89
*
Efes Pilsen
TOFAŞ SAS
Eczacıbaşı
1987-88
*
Efes Pilsen
İ.T.Ü
Galatasaray
1986-87
*
Galatasaray
İ.T.Ü
Efes Pilsen
1985-86
*
Hortaş Yenişehir
Galatasaray
Karşıyaka
1984-85
*
Karşıyaka
Eczacıbaşı
Hortaş Yenişehir
1983-84
*
Taç Spor
Galatasaray
Karşıyaka
1982-83
*
Efes Pilsen
İ.T.Ü
Karşıyaka
1981-82
*
Fenerbahçe
Karşıyaka
Eczacıbaşı
1980-81
*
Ankara D.S.İ.
TED Kolejliler
İ.T.Ü
1979-80
*
İ.T.Ü
Galatasaray
Ankara D.S.İ.
1978-79
Organizasyon yapılmadı
1977-78
*
TED Kolejliler
İ.T.Ü
Eczacıbaşı
1976-77
*
O.D.T.Ü
TED Kolejliler
Eczacıbaşı
1975-76
*
O.D.T.Ü
Karşıyaka
İ.T.Ü
1974-75
*
TED Kolejliler
O.D.T.Ü
Karşıyaka
1973-74
*
Karşıyaka
İ.T.Ü
TED Kolejliler
1972-73
*
İ.T.Ü
*
*
1971-72
*
TED Kolejliler
*
*
1970-71
*
İ.T.Ü
*
*
1969-70
*
TED Kolejliler
*
*
1968-69
*
TED Kolejliler
*
*
1967-68
*
Mülkiye
*
*
1966-67
*
Suspor
*
*
1965-66
*
Galatasaray
*
*
1964-65
*
TED Kolejliler
*
*
1963-64
*
Doğanspor
*
*
1962-63
*
Doğanspor
*
*
1961-62
*
Şekerhilal
*
*
1960-61
*
Şekerhilal
*
*
1959-60
*
Fenerbahçe
*
*
1958-59
*
Fenerbahçe
*
*
1957-58
*
Galatasaray
*
*
1956-57
*
Fenerbahçe
*
*
1955-56
*
Fenerbahçe
*
*

 

GENÇ ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI
Ev Sahibi İl
MVP
En İyi Guard
En İyi Forvet
En İyi Pivot
Bursa
2017
Onuralp Bitim (Anadolu Efes)
Mert Akay
 (Darüşşafaka D.)
Muhaymin Mustafa (Anadolu Efes)
R. Berke Atar (Bandırma Kırmızı)
Sayı Kralı: Muhaymin Mustafa (Anadolu Efes) ortalama 25,0 sayı
Ribaund Kralı: Sinan Utku Ulu (Acıbadem Üniversitesi) ortalama 14,4 ribaund
Asist Kralı: Levent Koçak (TOFAŞ) ortalama 7,67 asist
İzmir
2016
Görkem Doğan
(Pınar Karşıyaka)
Cavit Ege Havsa
 (Pertevniyal)
Muhaymin Mustafa (Pertevniyal)
Ö.Faruk Yurtseven
 (Fenerbahçe)
Sayı Kralı:  Ö.Faruk Yurtseven (Fenerbahçe) Ortalama 34,5
Ribaund Kralı: Ö.Faruk Yurtseven (Fenerbahçe) Ortalama 18,1
Asist Kralı: Ozan Çelikoğlu (Bornova BLD) Ortalama 8,4
Tekirdağ 2015
Rıdvan Öncel
(Bandırma Kırmızı)
Umut Geçen
(Darüşşafaka D)
Erkan Yılmaz
(Bandırma Kırmızı)
Ö.Faruk Yurtseven
 (Fenerbahçe)
Sayı Kralı:  Egehan Arna (Fenerbahçe Ülker) Ortalama 24,6
Ribaund Kralı:  Recep Solak (Turgut Özal Ünv.) Ortalama 16,0
Asist Kralı: Kerem Aydan Özel (Bandırma Kırmızı) Ortalama 8,50
Konya
2014
Furkan Korkmaz (Pertevniyal)
Utku Saraloğlu
(Fenerbahçe Ülker)
Göktürk Ural
(Galatasaray)
Ege Arar
 (Galatasaray)
Sayı Kralı:  Ogulcan Baykan (Pertevniyal) 25.6
Ribaund Kralı:  Hüseyin Emir Nuriler (SOCAR Petkim) 19.0
Asist Kralı: Göktürk Ural (Galatasaray) 7.1
Sakarya
2013
Emircan Koşut (Pertevniyal)
Berk Uğurlu
(Fenerbahçe)
Doğukan Şanlı
(Beşiktaş)
Emircan Koşut
 (Pertevniyal)
Sayı Kralı: Gani Erdi Gülaslan (Göztepe Sportif) ortalama 27.0  sayı
Ribaund Kralı: Necdet Gürkan (Yücetepe Spor) ortalama 20,5  ribaund
Asist Kralı: Oğuzhan Tosun (Yücetepe Spor) ortalama 10,3 asist
Gaziantep 2012
Samet Geyik
(Tofaş)
Kenan Sipahi
(Tofaş)
Berkay Candan
(Fenerbahçe)
Ramazan Tekin
(Pertevniyal)
Sayı Kralı: Berkay Yunu (Nilüfer Belediye) ortalama 35,2 sayı
Ribaund Kralı: Talat Alp  Altunbey (Bandırma Kırmızı) ortalama 15,6 ribaund
Asist Kralı: Kağan Kavraal (Kepez Belediye) ortalama  7,2 asist
Trabzon
2011
Samet Geyik
(Tofaş)
Kenan Sipahi
(Tofaş)
Kerem Hotiç
(Fenerbahçe)
Doğukan Sönmez
 (Galatasaray)
Sayı Kralı: Ahmet Fatih Cantitiz (Genç Banvitliler) ortalama 24,2 sayı
Ribaund Kralı: Doğukan Sönmez (Galatasaray) ortalama 18,2 ribaund
Asist Kralı: Oğulcan Sevim (Nergiz Spor) ortalama  10,5 asist
İzmir
2010
Furkan Aldemir (P.Karşıyaka)
Can Korkmaz (Pertevniyal)
Uğur Dokuyan
(Tofaş)
Furkan Aldemir
(P.Karşıyaka)
Sayı Kralı: Gökselin Köksal (Galatasaray) ortalama  27,7 sayı
Ribaund Kralı: Furkan Aldemir (Pınar Karşıyaka) ortalama 23,8 ribaund
Asist Kralı: Erbil Eroğlu (Fenerbahçe Ülker) ortalama 6,7 asist
Antalya
2009
Şafak Edge (G.Banvitliler)
Şafak Edge
 (G.Banvitliler)
Pertev Öngüner (G.Telekom)
Dusan Cantekin
(Pertevniyal)
Sayı Kralı: İlkan Karaman (Tofaş) ortalama 21,5 sayı
Ribaund Kralı: Enes Kanter (Fenerbahçe Ülker) ortalama 18,8 ribaund
Asist Kralı: Fırat Töz (Tofaş) ortalama 6,5 asist
Konya
2008
Görkem Sönmez (Pertevniyal)
Gökper Gen
(Pınar Karşıyaka)
Melih Mahmutoğlu (Pertevniyal)
Enes Kanter
(Fenerbahçe)
Sayı Kralı: Şener Tan (Bağlar Belediye) 30,2 sayı
Ribaund Kralı: Enes Kanter (Fenerbahçe Ülker) ortalama 21,2 ribaund
Asist Kralı: Barış Ömer Erlim (Pertevniyal) ortalama 5,8 asist
Diyarbakır 2007
Can Özcan
(Alpella)
Berkay Sahillioğlu (Karşıyaka)
Orhan Hacıyeva (Pertevniyal
Deniz Tunca
(Alpella)
Sayı Kralı: Şener Tan (Bağlar Belediye)
İzmir
2006
Barış Hersek (Darüşşafaka)
Berkay Sahillioğlu
(Aliağa Petkim)
Caner Öner
(TED Kolejliler)
Bora Hun Paçun
(Efes Pilsen)
Sayı Kralı: Kadir Çıpa (Darüşşafaka)
Antalya
2005
Oğuz Savaş
 (Ülkerspor)
Mehmet Yağmur
(Karşıyaka)
Caner Öner
(Yeşilyurt)
Cemal Nalga
(Tuborg Pilsener)
Sayı Kralı:
Bursa
2004
Ersan İlyasova
(Yeşilyurt)
Olcay Karpat
(Tofaş)
Barış Hersek (Darüşşafaka)
Oğuz Savaş
(Fenerbahçe)
Sayı Kralı: Mehmet Yağmur (Beşiktaş)

 

 

Takım
Şampiyonluk sayısı
İkincilik Sayısı
Üçüncülük Sayısı
Anadolu Efes
13
2
2
Pertevniyal
7
2
2
TED Kolejliler
6
2
2
Fenerbahçe
5
4
1
İ.T.Ü
3
5
3
Pınar Karşıyaka
3
5
6
Galatasaray
3
4
4
TOFAŞ
3
4
4
Ülkerspor
2
3
*
O.D.T.Ü.
2
1
*
Şeker Hilal Spor
2
*
*
Doğanspor
2
*
*
Bandırma Kırmızı (G.Banvitliler)
1
2
1
Tuborg Pilsener
1
1
*
HORTAŞ Yenişehir
1
*
1
OYAK Renault
1
*
1
Alpella
1
*
*
Ankara D.S.İ.
1
*
*
Mülkiye
1
*
*
Su Spor
1
*
*
Taç Spor
1
*
*
Yeşilyurt
1
*
*
Darüşşafaka
*
4
5
Eczacıbaşı
*
2
4
Paşabahçe
*
1
*
MG Spor
*
1
*
Ankara D.S.İ.
*
*
1
Genç Telekom
*
*
1
MAKO Spor
*
*
1
Maliye Milli Piyango
*
*
1
Türk Telekom
*
*
1
Uludağ Üniversitesi
*
*
1

 

 

Yorumlar Okunma: 24797