maltepe escort alanya escort kartal escort manavgat escort  Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonları & MVP - BasketFaul.com

Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonları & MVP

06-03-10 11:08

 

KÜÇÜK ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU

YIL

EV SAHİBİ İL

ŞAMPİYON

İKİNCİ

ÜÇÜNCÜ

2017-18

İzmir

Banvit Basketbol

Anadolu Efes

Beşiktaş

2016-17

Afyon

Fenerbahçe

Anadolu Efes

Darüşşafaka D.

2015-16

Ankara

Anadolu Efes

Bandırma Kırmızı

Galatasaray

2014-15

Isparta

Bandırma Kırmızı

Fenerbahçe Ülker

TED Kolejliler

2013-14

Çanakkale

Bandırma Kırmızı

TOFAŞ

9 Eylül Gençlik

2012-13

Tokat

TOFAŞ

Anadolu Efes

Örnek Koleji

2011-12

Samsun

9 Eylül Gençlik

Anadolu Efes

Beşiktaş

2010-11

Sinop

Efes Pilsen

Fenerbahçe Ülker

Eryaman Basketbol

2009-10

Kayseri

Efes Pilsen

Fenerbahçe Ülker

Genç Banvitliler

2008-09

Kastamonu

Beşiktaş

Yeşim Spor

Fenerbahçe

2007-08

Yozgat

Efes Pilsen

Ankara TOFAŞ

Beşiktaş

2006-07

Sakarya

Alpella

MAKO Spor

Pamuk Spor

2005-06

Mersin

Efes Pilsen

TOFAŞ

Fenerbahçe

2004-05

Ankara

TOFAŞ

Ortaköy

Fenerbahçe

2003-04

Rize

Vefa Spor

Efes Pilsen

Yeşim Spor

2002-03

Bursa

TOFAŞ

OYAK Renault

Ülker

2001-02

Denizli

Efes Pilsen

Altay

Darüşşafaka

2000-01

Sinop

Efes Pilsen

Fenerbahçe

Troy Pilsener

1999-00

Kastamonu

TOFAŞ

Troy Pilsener

Efes Pilsen

1998-99

Mersin

Efes Pilsen

Büyük Kolej

TOFAŞ

1997-98

*

TOFAŞ SAS

Efes Pilsen

OYAK Renault

1996-97

*

Efes Pilsen

Yeşilyurt

Ülker

1995-96

*

Efes Pilsen

Ülker

Karşıyaka

1994-95

*

Ülker

Efes Pilsen

Fenerbahçe

1993-94

*

Efes Pilsen

İzmir Hilal Spor

İ.T.Ü

1992-93

*

Efes Pilsen

Darüşşafaka

İST. Çavuşoğlu

1991-92

*

TOFAŞ SAS

Karşıyaka

Efes Pilsen

1990-91

*

TOFAŞ SAS

TED Kolejliler

Efes Pilsen

1989-90

*

TED Kolejliler

Mülkiye Spor

Eczacıbaşı

1988-89

*

Efes Pilsen

TOFAŞ SAS

Karşıyaka

1987-88

*

Karşıyaka

Kocaeli D.S.İ

İstanbul TEKEL

1986-87

*

Efes Pilsen

Karşıyaka

TED Kolejliler

1985-86

*

Karşıyaka

Efes Pilsen

D.S.İ Nilüfer

1984-85

*

İ.T.Ü

OYAK Renault

Yükseliş Koleji

1983-84

*

TED Kolejliler

Eczacıbaşı

Karşıyaka

1982-83

*

OYAK Renault

Efes Pilsen

Taç Spor

1981-82

*

Galatasaray

OYAK Renault

Eczacıbaşı

 

KÜÇÜK ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI & MVP

 EvSahibi İl

MVP

En İyi Guard

En İyi Forvet

En İyi Pivot

İzmir

2018

Yiğit Mestoğlu

(Banvit Bask.)

Ö. Ege Peksarı

(Anadolu Efes)

R. Berke Ertan (Beşiktaş)

Yiğit Mestoğlu

(Banvit Bask.)

Sayı Kralı: Yiğit Hamza Mestoğlu (Banvit Basketbol) ortalama 23 sayı

Ribaund Kralı: Emre Can Akdümbek (Darüşşafaka) ortalama 14,14 ribaund

Asist Kralı: Berkin Cilev (Banvit Basketbol) ortalama 7,7 asist

Afyon

2017

Ege Yüksel (Fenerbahçe)

ErayBüyükcangaz (Pınar Karşıyaka)

Yiğit Ali Uysal (Fenerbahçe)

Karahan Efeoğlu (Anadolu Efes)

Sayı Kralı: M. Serhat Sargın (TREDAŞ Spor)

Ribaund Kralı: Yağız Alp Şahin (TREDAŞ Spor)

Asist Kralı: M. Derin Saran (Darüşşafaka Doğuş)

Ankara

2016

Enes Bayraktar

(Anadolu Efes)

Emir Oflaz

(Galatasaray)

Ahmet Alkan

(Bandırma Kırmızı)

Eyüp Can Öncü

(Bandırma Kırmızı)

Sayı Kralı: Ahmet Arda Çoban (Muratpaşa Belediye) 20,2 ortalama

Ribaund Kralı: Yusuf Efe Bayar (Genç Kolejliler)  14,8 ortalama

Asist Kralı: Utku Yurttaş (Beşiktaş) 5,50 ortalama

Isparta

2015

Atakan Erden

(Bandırma Kırmızı)

Ömer Yasin Kusuk

(TED Kolejililer)

Tarık Günay

(TED Kolejililer)

İsmail Karabilen

(Fenerbahçe Ülker)

Sayı Kralı: Emirhan Merdin (TOFAŞ)

Ribaund Kralı: Ayberk Konuk (Antalya Gelişim)

Asist Kralı: Arda Adalı (Beşiktaş)

Çanakkale

2014

Eray Akyüz

(Bandırma Kırmızı)

Eray Akyüz

(Bandırma Kırmızı)

Mert Konuk

(TOFAŞ)

Doğukan Çetres

(9 Eylül Gençlik)

Sayı Kralı: Faik Can Kaşıkçı (Çukurova Üni.) 17,8

Ribaund Kralı: Doğukan Çetres (9 Eylül Gençlik)  17,6

Asist Kralı: Gökmen Baysal (Antalya Gelişim Gençlik) 8,40

Tokat

2013

Onuralp Bitim

(9 Eylül Gençlik)

Enes Sipahi

(TOFAŞ)

Onuralp Bitim

(9 Eylül Gençlik)

Çağatay Avşar

(Örnek Koleji)

Sayı Kralı: Onuralp Bitim (9  Eylul Gençlik) 22,2 sayı

Ribaund Kralı: Onur Kacar (Ankara Üni.)  19,0 ribaund

Asist Kralı: Barış Fergana (Örnek Koleji) 8,2 asist

Samsun

2012

Bahadır Erden

(Anadolu Efes)

Ömer Utku Al

(Beşiktaş)

Onuralp Bitim

(Dokuz Eylül)

MüminTunç 

(TOFAŞ)

Sayı Kralı: Oğulcan Dumlu (Örnek Koleji) 20.8 sayı ortalama

Ribaund Kralı: Erim Mertoğlu (P.Karşıyaka), Mert Efe Filik (G.Telekom) 15.0  ribaumd ortalama

Asist Kralı: Oğulcan Dumlu (Örnek Koleji) 4.8 asist ortalama

Sinop

2011

Okben Ulubay

(Efes Pilsen)

Kerem Özel

(Genç Banvitliler)

Eren Ulukök

(TOFAŞ)

Alperen İzgin

(TOFAŞ)

Sayı Kralı: Okben Ulubay (Anadolu Efes) 21,7 sayı ortalama

Ribaund Kralı: R.Can Balkan (Galatasaray) 14,8 ortalama

Asist Kralı: Berke Erdi (Samanyolu) 5,6 asist ortalama

Kayseri

2010

Okben Ulubay

(Efes Pilsen)

Tolga Geçin

(Genç Banvitliler)

Oğulcan Baykam

(Efes Pilsen)

Fırat Alemdaroğlu

(Fenerbahçe)

Sayı Kralı: Erce Kurtuluş (İstanbul D.S.İ) 24,2 sayı

Ribaund Kralı: İ. Enes Çebi (Yeşilyurt Spor)  18,0 ribaund

Asist Kralı: Yusuf Sertbaş (Pınar Karşıyaka)  5,3 asist

Kastamonu

2009

Doğukan Şanlı

(Beşiktaş)

Hakan Arın

(Yeşim Spor)

Adnan Mustafa

(TOFAŞ)

Borahan Saydar

(Efes Pilsen)

Sayı Kralı: Doğukan Şanlı (Beşiktaş) 28,5 sayı

Ribaund Kralı: Mehmet Şanlı (Yarının Yıldızları)  15,3 ribaund

Asist Kralı: Hakan Arın (Beşiktaş)  - Orkun Nazım Kadıoğlu (Yeşim Spor)  5,8 asist

Yozgat

2008

Mert Koç

(Ankara TOFAŞ)

Eray Direk

(Efes Pilsen)

Umut Erol

(Beşiktaş)

Güney Gül

(Alpella)

Sayı Kralı: Tayfun Erülkü (İzmir BŞB) 41.4 sayı ortalama

Ribaund Kralı: Mert Koç  (Ankara Tofaş) 17,2 ribaund

Asist Kralı: Kenan Sipahi (Tofaş) 27 asist

Sakarya

2007

Erbil Eroğlu

(Alpella)

Sarp Urlan (Pamukspor)

Özgür Şahin

(Banvit)

Berkay Candan

(Pamukspor)

Sayı Kralı: Deren Atay (Makospor)

Mersin

2006

Burak Yüksel

(Efes Pilsen)

-

Tevcan Fenerciler

(TOFAŞ)

Burak Yüksel

(Efes Pilsen)

Sayı Kralı: Burak Yüksel (Efes Pilsen)

 

Takım

 Şampiyonluk

sayısı

 İkincilik

Sayısı

 Üçüncülük

Sayısı

Anadolu Efes

14

9

3

TOFAŞ

7

4

1

TED Kolejliler

2

1

2

Pınar Karşıyaka

2

2

3

OYAK Renault

1

3

1

Ülkerspor

1

1

2

9 Eylül Gençlik

1

*

1

Alpella

1

*

*

Bandırma Kırmızı

2

1

*

Beşiktaş

1

*

3

Galatasaray

1

*

1

İ.T.Ü

1

*

1

Vefa Spor

1

*

*

Fenerbahçe

1

4

4

Banvit Basketbol

1

*

*

Eczacıbaşı

*

1

2

Darüşşafaka

*

1

2

Yeşimspor

*

1

1

MAKO Spor

*

1

*

Ortaköy

*

1

*

Altay

*

1

*

Troy Pilsener

*

1

1

Büyük Kolej

*

1

*

Yeşilyurt

*

1

*

Mülkiye

*

1

*

İzmir Hilal Spor

*

1

*

Kocaeli D.S.İ.

*

1

*

Genç Banvitliler

*

*

1

Örnek Koleji

*

*

1

Eryaman Basketbol

*

*

1

Pamukspor

*

*

1

İstanbul Çavuşoğlu Koleji

*

*

1

İstanbul Tekel

*

*

1

D.S.İ. Nilüfer

*

*

1

Yükseliş Koleji

*

*

1

Taç Spor

*

*

1

 

Yorumlar Okunma: 29342