Pertevniyal & Anadolu Efes birlikteliği sona erdi - BasketFaul.com

Pertevniyal & Anadolu Efes birlikteliği sona erdi

31-05-16 18:47

 

TBL takımlarından Pertevniyal'in yıllardır Anadolu Efes ile yaptığı işbirliği sona erdi. Bu gelişme karşısında Pertevniyal yeni bir oluşum için girişimlere başladı.

Pertevniyal Başkanı Yılma Çantay, Anadolu Efes ile birlikteliklerinin oldukça verimli geçtiğini ve birçok oyuncunun Pertevniyal forması giydikten sonra Milli Takımlar'da, Süper Lig takımlarında yer aldığını söyledi.

Çantay, işbirliğinin sona erdiğini onayladı ve "Pertevniyal 1960'dan bu yana Türk Basketbolu'na hizmet veren, TBL'nin de en eski kulübü. Yaşamımızı TBL ölçeklerinde sürdürmek için alternatifleri değerlendirerek ya birleşme, ya sponsor bulma yoluyla çözüm arayışlarımız var." dedi.

Bugüne kadar 60'dan fazla Süper Lig ve TBL oyuncusunun formasını giydiği Pertevniyal'de ilk akla gelen isimler: Emircan Koşut, Cedi Osman, Furkan Korkmaz, Engin Atsür, Barış Hersek, Barış Ermiş, Melih Mahmutoğlu, Tayfun Erülkü, Burakcan Yıldızlı, Ertem Gazi, Ahmet Düverioğlu, Orhan Hacıyeva, Deniz Kılıçlı, Oğulcan Baykan, Okben Ulubay, Berk Demir, Can Korkmaz

Yorumlar Okunma: 10351