The path to the image is not correct.

Your server does not support the GD function required to process this type of image.

BSL 14. Hafta EN'leri - BasketFaul.com

BSL 14. Hafta EN'leri

BasketFaul • 09-01-17 12:21

 

 

HAZIRLAYAN: Ümran Kaya Kapanlı
 

 

İstanbul, ligin üst sıralarını şekillendiren maçlara sahne oldu. Beşiktaş Akatlar'da dolu tribünler önünde Fenerbahçe ile liderlik mücadelesi verdi, oyun kurucu ve son çeyrekte deneyim farkı ile Obradovic'in öğrencileri galip geldi.  

Anadolu Efes rotasyon ve kalite farkı ile Galatasaray'ı yenerek yoluna devam etti. Galatasaray'da sadece 5 oyuncunun sayı atması ilginç bir istatistik idi.  

Sakatlıktan dönenlerin form tutmaya başlaması ile tehlikeli bir rakip haline gelen İstanbul Büyükşehir Belediye uzatma sonunda Banvit'i mağlup etmeyi başardı. 

Sezonun flaş ekibi Yeşilgiresun Belediye, Sammy Mejia'nın kaçırdığı iki serbest atışla uzatmaya giden maçta TOFAŞ'ı devirerek yedinci galibiyetini aldı. 

Gaziantep Basketbol sezonun en iyi oyununu çıkararak Muratbey Uşak deplasmanından mutlu döndü. 

Darüşşafaka Doğuş için Demir İnşaat Büyükçekmece mücadelesi beklenenden kolay geçerken Kahiem Seawright'ın yokluğu konuk ekipte hissedildi. 

Pınar Karşıyaka, BEST karşısında ilk yarıyı yenik bitirdi, ikinci yarıda ise daha diri kalmayı başararak kolay kazandı. 

Trabzonspor Medical Park, Halk Enerji TED Ankara Kolejliler önünde son periyoda kadar zorlandıktan sonra 12 farkla galip geldi. 

 

HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
İstanbul BBSK ve Gaziantep Basketbol
Haftanın Altın Karması
Doğuş Özdemiroğlu (Yeşilgiresun BLD)
Tolga Geçim (Banvit)
Birkan Batuk (Darüşşafaka Doğuş)
Cedi Osman (Anadolu Efes)
Deniz Kılıçlı (İstanbul BBSK)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Sean Armand (İstanbul BBSK)
Marcus Denmon (Gaziantep Basketbol)
Bogdan Bogdanovic (Fenerbahçe)
Anthony Gill (Yeşilgiresun BLD)
Vladimir Stimac (Beşiktaş SJ)
Haftanın Koçu
Ertuğrul Erdoğan (İstanbul BBSK)
Stefanos Dedas (Gaziantep Basketbol)
Haftanın Oyuncusu
Sean Armand (İstanbul BBSK)
Haftanın Genç Oyuncusu
Doğuş Özdemiroğlu (Yeşilgiresun BLD)
Haftanın skoreri
Marcus Denmon (Gaziantep Basketbol) 26
Haftanın 3’lükçüsü
Tolga Geçim (Banvit) 4/4
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Bradley Wanamaker (Darüşşafaka) 5/6
Marcus Denmon (Gaziantep Basketbol) 5/7
Haftanın en fazla sayı atan takımı
İstanbul BBSK (100)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Pınar Karşıyaka (69)
En fazla serbest atış kullanan takım
Banvit (20/32)
En az serbest atış kullanan takım
Fenerbahçe (8/11)
En fazla ribaund alan takım
Yeşilgiresun BLD (43)
En fazla ribaund alan oyuncu
Anthony Gill (Yeşilgiresun BLD) 10
Deyan Ivanov (Yeşilgiresun BLD) 10
Samuel Mejia (TOFAŞ) 10
Earl Clark (Beşiktaş SJ) 10
En fazla asist yapan takım
İstanbul BBSK (26)
En az asist yapan takım
TED Ankara Kolejliler (9)
En fazla asist yapan oyuncu
Jordan Theodore (Banvit) 11
En fazla top çalan takım
TED Ankara Kolejliler (12)
Pınar Karşıyaka (12)
Anadolu Efes (12)
En az top çalan takım
Beşiktaş SJ (2)
En fazla top çalan oyuncu
Sean Armand (İstanbul BBSK) 5
Jordan Theodore (Banvit) 5
Michael Green (Pınar Karşıyaka) 5
En fazla top kaybeden takım
Galatasaray OB (20)
En az top kaybeden takım
Fenerbahçe (8)
 
 
 
 
 
S
TAKIM
O
G
M
A
Y
İçP
İçA
PUAN
1
Fenerbahçe
14
12
2
1152
1017
2
0
26
2
Anadolu Efes
14
12
2
1203
1025
1
0
26
3
Beşiktaş Sompo Japan
14
11
3
1141
1006
0
0
25
4
Banvit
14
10
4
1160
1084
2
0
24
5
Darüşşafaka Doğuş
14
10
4
1154
988
1
0
24
6
Pınar Karşıyaka
14
8
6
1064
1064
2
0
22
7
Galatasaray Odeabank
14
8
6
1101
1091
1
0
22
8
Yeşilgiresun Belediyespor
14
7
7
1104
1096
0
0
21
9
TOFAŞ
14
6
8
1167
1117
4
0
20
10
Demir İnşaat Büyükçekmece
14
6
8
1085
1138
3
0
20
11
İstanbul BBSK
14
6
8
1067
1162
2
0
20
12
Trabzonspor Medıcal Park
14
5
9
1101
1158
2
0
19
13
Gaziantep Basketbol
14
5
9
1076
1093
1
0
19
14
Muratbey Uşak
14
4
10
1071
1151
0
0
18
15
BEST Balıkesir
14
2
12
1059
1177
0
0
16
16
Halk Enerji TED Ankara Kolejliler
14
0
14
967
1305
0
0
14
 
 
 
 
 
Gelecek Hafta Maçları (15. Hafta / 21 Ocak 2017)
Demir İnşaat Büyükçekmece - Galatasaray Odeabank
BEST Balıkesir - Darüşşafaka Doğuş
TOFAŞ - Pınar Karşıyaka
Banvit - Yeşilgiresun Belediyespor
Gaziantep Basketbol - İstanbul BBSK
Trabzonspor Medıcal Park - Muratbey Uşak
Fenerbahçe – Halk Enerji TED Ankara Kolejliler
Beşiktaş Sompo Japan - Anadolu Efes

 

 

Yorumlar Okunma: 1666