İnanç Abilerinin gözüyle Giresun'un gençleri (Özgür ERDOĞAN)

10-01-17 11:12

 

Özgür ERDOĞAN
Gençlerin performansını hayranlıkla izlediğimiz Yeşilgiresun Belediye'de bir de ağabey var: 38 yaşındaki İnanç Koç... 

Kadro oluşturulurken İnanç Koç da organizasyonda yer aldı. Tabii ki hiç kimse 40 yaşına yaklaşan deneyimli oyuncudan çıkıp 20 sayı, 10 ribaund yapmasını beklemiyordu ancak onun saha içinde yapacaklarından çok gençlere yön göstermek, onların ufkunu doğru şekillendirmek, saha içi ve saha dışındaki davranışları öğretmek gibi mentörlük görevleri vardı. Gençler ileride büyük oyuncu olduklarında inanıyoruz ki İnanç Abi'lerinin katkısından söz edecektir.
 

Gençleri İnanç Koç'a sorduk... 

"Herkesin farklı hikayesi var, bu nedenle herkese de farklı yaklaşmak gerekir. Ben bunu yapmaya çalışıyorum. Önemli olan onları kazanmaktır. Yeşilgiresun Belediye'de toplanan gençler için geçmişte farklı yorumlar yapıldığını duymuştum. Oysa onlarla birlikte olduktan sonra ne kadar iyi çocuk olduklarını gördüm. Hepsi de çok çalışkan, karakterli ve iyi sporcular. Burada onlar için mükemmel bir ortam var. Giresun genç oyuncular için doğru bir kent. Staff da bu çalışkan çocukları ekstra antrenmanlarla geliştiriyor. Açıkçası bu grubun içinde yer almaktan büyük keyif ve mutluluk duyuyorum."

Koç daha sonra da gençlerin fotoğrafını şöyle çekti: 

Okben Ulubay: Bu kadar yetenekli bir Türk oyuncuyla son yıllarda karşılaşmamıştım. Siz onu sadece maçta izliyorsunuz, ben antrenmanlarda potansiyelinin çok daha fazla, hatta inanılmaz olduğunu görüyorum. İdmanda yüzde 90 ile şut atabilen bir oyuncudan söz ediyoruz. Onu çok yanlış tanıyanlar olabilir, ancak herkes bilmeli ki erken olgunlaşmış, beyefendi ve gururlu bir genç. Kesinlikle bencil değil ve tam bir takı oyuncusu. Savunmasını bir üst düzeye çıkarırsa Süperstar olabilir.

Emircan Koşut: Muazam yetenekli ve üst düzeyde zekaya sahip. Fiziksel eksikleri var. Şutu ve blok tehdidi mükemmel. Onda NBA potansiyeli görüyorum. Ona Vladimir Stimac'ın eski videolarını izlettim. Stimac o yıllarda fiziksel olarak yetersizken, bugün geldiği nokta ortada. 

Doğuş Özdemiroğlu: Net bir enerji küpü. Vazgeçmeyen, geri adı atmayan, inatçı bir genç. Son derece çalışkan. Enerjisi takımı da etkiliyor.

Enes Berkay Taşkıran: Fiziksel özellikleri üst düzeyde. Mental olarak kendisini geliştirdikçe büyük ilerleme kaydetti. Kariyerinde inanılmaz yerlere gelebilir.

Ömer Utku Al: Büyük yetenek, çok akıllı. Kuvvetlenmesi gerekiyor, yaşı daha küçük.

Samet Gülek: Bu ismi herkes not etsin. Acaip bir yetenek. Çok çalışkan ve büyük bir hızla gelişiyor. Büyük oyuncu adayı.

Efe Beşok: Babasının ve amcasının basketbol genlerini taşıyor. Kalemle çizilmiş bir basketbolcu. Adaptasyon sorununu aşmak üzere. Koç da ona "hazır ol" talimatını verdi.
 

Yorumlar Okunma: 6078