Uşak yorgun düştü, direnemedi

10-01-17 23:00

 

Uşak güçlükle çıkabildiği Oldenburg karşılaşmasında rakibine direnemedi (106-77) ve gruptan çıkma şansını yitirdi.. Ülkemizdeki yoğun kar yağışı yüzünden yollarda sefil olan Uşak oyuna bir türlü konsantre olamazken karşılaşmadan sadece 4 saat önce maçın oynanacağı şehre varabildi. Ewe Baskets Oldenburg'da Chris Kramer 16 sayı 10 ribaund ve 13 asist ile Basketbol Şampiyonlar Ligi tarihinin ilk triple-double'ını yapmayı başardı. Tribünlerde Almanya'da oynanan hemen her maçta olduğu gibi yine muhteşem bir ortam vardı.

Karşılaşma inanılmaz bir tempo ile başladı. Henüz ilk iki dakika bitmeden skor 7-6'ya gelmişti bile. İki takımdan karşılıklı mini seriler gelirken 4.38 kala Uşak'ın 12-11 üstünlüğü bulunuyordu. Oldenburg'dan gelen 9-2'lik seri üstünlüğü Alman temsilcisine getirirken ilk çeyrek 31-20 Oldenburg lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğe Uşak çok iyi başladı. İlk 3 dakika sonudna 7-0'lık Uşak serisi vardı. Oldenburg krizden bulduğu üçlüklerle çıkarken Uşak üretimine serbset atışlarla devam etti. Kramer'in etkili oyunu Uşak'ın dengesini bozarken bu çeyrek 22-22 sonuçlandı. Devre arasına takımlar 53-42 Oldenburg üstünlüğü ile gitti.

Üçüncü çeyrek karşılıklı serilerle başlasa da Oldenburg sahada istediğini daha net yapan takımdı. Yüksek tempolu setlerle Uşak'ın savunma düzenini bozan Alman temsilcisi boş atışları zaman zaman değerlendiremese de hücum ribaundlarıyla etkili oldu. Topu pota altına da çok iyi indiren Oldenburg üretimini sürdürdü. Uşak dış atışlarla ve etkileyici smaçlarla oyuna tutunmaya çalışsa da üçüncü çeyrek sonunda 77-61'lik Oldenburg üstünlüğü bulunuyordu.

Son çeyreğe Uşak özellikle savunmada istekli başladı. Rakibini kötü atışlara sürükleyen temsilcimiz farkı biraz eritse de Oldenburg yine Kramer'ın etkili oyunuyla fark yarattı. Mihailovic'in de devreye girmesiyle fark 26 sayıya kadar çıktı. Uşak son olarak tam saha baskı denese de farkı sadece 20 sayıya kadar indirebildi. Son bölümde de topu iyi dolaştıran Oldenburg karşılaşmadan galip ayrılmayı başardı. Maçın son iki dakikasında garip bir şekilde Oldenburg iki kez mola aldı.

Oldenburg saha içinden yüzde 62 ile isabet bulurken tam 25 asist yaptılar.

Uşak'ta en skorer isim 18 sayıyla Zach Auguste oldu.

İstatistik:
 

Yorumlar Okunma: 2026