Banvit liderlik maçını son toplarda kaybetti

11-01-17 22:40

 

İSTATİSTİK

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde A-Grubunda lideri belirleyecek maçta temsilcimiz Banvit, Monaco'ya son toplarda 65-63 kaybetti.

Maça iyi başlayan ev sahibi Monaco oldu ve Shuler’in 3 sayılık basketiyle daha maçın 3ncü dakikasında 10-4 öne geçti. Sy ve Shuler’in etkili oyunuyla maçta üstünlüğünü sürdüren Monaco'ya Kulig, Muric ve Vidmar ile karşılık veren Banvit ilk çeyreği 20-16 geride tamamladı.

İkinci çeyrek Tolga’nın da oyuna girmesiyle potaya daha çok giden Banvit pota altında Vidmar’ın da etkili olmasıyla skora ortak oldu. Buna karşın Monaco Gladyr ve Ouattara’nın sayıları ile tekrar öne geçti. Bryant, Bost ve Ouattara ile farkı açan Monaco karşısında Tolga,Orelik, Furkan ve Theodore ile eşitliği sağlayan Banvit ilk devreyi 37-37 berabere tamamladı.

3ncü periyotta her iki takım da savunmada daha dikkatli bir oyun ortaya koydu. Özellikle pota altında Vidmar’ın hem savunma hem de hücumda etkili oyunuyla maçtan kopmayan Banvit, Orelik ve Theodore ile 49-52 ile öne geçmeyi başardı. Çeyreğin sonunda Gladyr ve Shuler’in sayılarıyla Monaco son periyoda 54-52 önde girdi.

Son periyot başında Banvit hücumlarda aradığı isabeti bulamayınca Monaco skor farkını 7’ye çıkarttı. Bost’un sayılarıyla 60-53 öne geçen Monaco karşısında önce Furkan sonra da Kulig’in 3 sayılık basketleriyle Monaco savunmasını  dışarıdan delmeyi başaran Banvit, Vidmar’ın 4 faul ile kenarda olmasının da etkisiyle pota altında etkili olamayınca skor üstünlüğünü ele geçiremedi. Son iki dakika içerisinde önce Muric sonra da Kulig ile serbest atıştan bulduğu 3 sayı ile skoru 65-63’e getiren Banvit, maçın son 1 dakika 27 saniyesinde Muric, Tolga ve Furkan ile 3 hücumdan sonuç alamayınca maçı da 65-63 kaybetti.

Banvit'te Theodore ve Vidmar 12, Kulig ve Muric 11'er sayı kaydetti.
 

Yorumlar Okunma: 2225