Pınar Karşıyaka Kunter'den kaçamadı

11-01-17 23:46

 

Çok zorlu bir yolculuğun ardından Le Mans deplasmanına çıkan Karşıyaka 65-61 yenilmekten kurtulamadı. Erman Kunter'in koçluğunu yaptığı Le Mans ile ço kdengede bir oyun oynasak da son dakikada yaptığımız hatalar galibiyeti kaçırmamıza sebep oldu.

Maç tempolu başladı. İlk bölümde iki taraf da fena hücum etmezken karşılıklı isabetler sonucunda ilk beş dakika 11-10 geçildi. Sonraki iki dakika fırtına gibi geçince skorlar yukarı taşında. Çeyrek sonunu iyi oynayan temsilcimiz ilk çeyreği de 24-21 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Le Mans'ın çok iyi savunmasıyla başlandı. İlk beş dakikada 8-2'lik seri yakalayan Fransız temsilcisi skoru eşitledi. RAkip savunmayı bir türlü aşamayan temsilcimiz oyun üstünlüğünü tamamen rakibine kaptırdı. Gelebale'in etkili oyunuyla hücumda da istediklerini yapan Le Mans farkı açmaya başladı. Saha içinden sadece 2 isabet bulabildiğimiz çeyreği Le Mans 18-7 kazanırken devre arasına 39-31 önde girdi Fransız temsilcisi.

Üçüncü çeyreğe enerjik başladık. 8-2'lik serimiz ile rakibi yakalarken onları düzen dışına çıkardık. Karşılıklı isabetlerle geçen dakikaların ardından son üç dakikaya 49-43 Le mans önde girdi. Gelebale'in isabetiyle fark 8 sayıya çıktı ama çeyreğin sonunda gelen 8-2'lik seri farkın kapanmasını sağladı.

Son çeyreğe inanılmaz bir savunma direnciyle başladık. İlk 4.5 dakika rakibe sayı imkanı vermezken biz de sadece 4 sayı üretebildik. Değişmeli savunmamız rakibin kafasını tamamen karıştırdı. Takımımız adına en büyük problem faul hakkımızın dolması oldu. Serbest atışlardan üretimi sağlayan Le Mans skora tutundu. Owens'ın isabetiyle 4 dakika kala 59-56 öne geçti temsilcimiz. Hanlan'ın biraz da şans kokan üçlüğüyle skor 3.39 kala eşitlendi. Cornelie'nin isabetine Green ile cevap verdik ve son 2 dakikaya 61-61 girildi. Geri kalan sürede temsilcimiz bir türlü sayı üretemedi. Le Mans'ta Yeguete ikide iki serbest atış atarak son bir dakikaya girerken skoru 63-61'e getirdi. 25 saniye kala topu çalan temsilcimiz son topu kullanmak için fırsat buldu ama Sumemrs boş üçlüğü değerlendiremedi. Geri kalan sürede Le Mans topu dolaştırıp tam 1 saniye kala Cornelie ile smaç yaptı ve karşılaşmadan 65-61 galip ayrıldı.

 

Yorumlar Okunma: 2029