Banvit beraberlikle dönüyor - BasketFaul.com

Banvit beraberlikle dönüyor

01-03-17 01:49

 Banvit deplasmanda maçın neredeyse tamamını çift haneli farklarda geride götürdüğü karşılaşmadan 82-82 beraberlikle ayrıldı. Bu sezon henüz kendi evinde Şampiyonlar Ligi karşılaşması kaybetmeyen Banvit eğer bu geleneği Oldenburg karşısında da sürdürürse bir üst tura çıkabilecek. Banvit'te Orelik mütişh bir üçüncü çeyrek oynarken 8 asist yaparak takımı müthiş yönlendiren Tolga Geçim fark yaratan isimdi. Furkan Korkmaz da 13 sayı 7 ribaundla oynarken neden NBA potansiyeline sahi olduğunu gösterdiği maçlardan birini oynadı. Theodore nispeten sessiz geçirdiği karşılaşmayı son çeyrekteki müthiş oyunyla 19 sayıyla tamamladı. Ev sahibi Oldenburg'da 37 dakika oynayan Chris Kramer 19 sayı 10 asist 5 ribaund 4 top çalma 1 blok ile maçı domine etti.


Oldenburg karşılaşmaya 9-0'lık müthiş bir seriyle başladı. Kramer maça muhteşem başlarken Theodore ile Banvit ilk sayılarını buldu. Banvit hücumda biraz toparlansa da moalya 14-5 Oldenburg üstünlüğü ile gidildi. Kulig ve Orelik ile üretim sağlayan Banvit farkı eritmeye çalışsa da ilk çeyrek sonunda 19-13'lük Oldenburg üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci çeyreğe Oldenburg Qvale'yi kullanarak başladı. Pota altından kolay isabetler bulan rakibimize Tolga Geçim'in oyunu çok iyi kontrol etmesi ile cevap verdik. Furkan Korkmaz'ın da isabetleriyle Banvit hücumda akıcılığı yakaladı. Oldenburg ise zaman zaman tempoyu arttırarak hücumda yüksek bir yüzde yakaladı. Kramer'in oyunun her yönüne yaptığı müthiş katkı ile ilk devreyi Oldenburg 41-35 önde tamamladı.

İkinci yarıya Oldenburg 8-2'lik seriyle başlasa da karşılarında devleşen bir Orelik buldular. Üst üste 11 sayı üreten Orelik Banvit'i oyunda tutarken Oldenburg da hücumda hiç boş durmadı. Kramer'i bir türlü durduramayan temsilcimiz çeyreğin sonlarında Theodore'u dinlendirmesine rağmen son çeyreğe 64-57 geride girdi.

Oldenburg son çeyreğe rotasyonun dibindeki oyuncularından bulduğu üst üste isabetlerle başladı. Furkan'ın zor üçlüğü ile Banvit oyuna tutundu. Vidmar'ın smacıyla yeniden farkı 10'a indiren Banvit savunmayı bu bölümde sertleştirdi. Lockhart'ın üçlüğünden sonra tamamı Theodore'dan olmak üzere 9-3'lük seri yakalayan Banvit farkı eritti. Furkan'ın basketfaulüyle de fark 4 sayıya indi. Theodore'un sorumluluk alarak yolladığı üçlükle fark çok uzun bir süre sonra 3. dakikada 1 sayıya indi. Paulding'in isabetinin ardından Theodore çizgiye giderek farkı 2'ye indirdi. Banvit için en kritik hücumlardan birinde maçta sayısı olmayan Tolga Geçim potaya giderek skoru eşitlemeyi başardı. Geri kalan sürede iki takım da sayı bulamazken maç 82-82 berabere sonuçlandı. 

İstatistik:

Yorumlar Okunma: 2534