Cüneyt Erden: Mersin favori ama seri 0-0 başlıyor - BasketFaul.com

Cüneyt Erden: Mersin favori ama seri 0-0 başlıyor

06-03-17 13:20
TB2L Play-off'larında Mersin Büyükşehir Belediye ile eşleşen FMV Işık Spor'un koçu Cüneyt Erden, "Çok deneyimli rakibimize karşı gençlerimizin enerjisi ile karşılık vermeye çalışacağız. Rakibimiz favori gözükse de seri 0-0 başlıyor ve sonuna kadar mücadele etmekte kararlıyız." dedi.

Erden şöyle konuştu:
"Mersin Büyükşehir Belediye'nin çok kaliteli ve deneyimli bir kadrosu var, Biz ise üniversite öğrencilerinden kurulu bir takımız. En büyük güvencemiz enerjimiz. Rakibimiz ağır gözükor olsa da bütün enerjimizi sahaya yansıtmaya çalışmaya çalışacağız. Kırılma anlarında çok hata yapmazsak seriyi çevirebiliriz. En büyük dezavantajımız ise deplasmanda başlıyor olmamız."

TB2L'nin 4-5 yıl önceki TBL seviyesinde kaldığını ancak hakemlerin bu gelişmeye ayak uyduramadığını ifade eden Erden şöyle devam etti:
"Üst liglerden gelen oyuncularla birlikte ligin kalitesi yükseldi, ne var ki hakemlik seviyesi çok aşağıda. Hakemler özellikle kendilerini aldatmaya yönelik hareketler cezasız bıraktıkları gibi diğer takımı cezalandırıyorlar." 

Diğer takımlar gibi sezon içinde takviye yapmadıklarını söyleyen Erden, "Oyuncu alamadık ama genç oyuncuları geliştirdiğimizi düşünüyoruz. Ayrıca kulüp olarak sporcularımızın eğitimlerini sürdürmelerini de istiyor ve programımızı buna göre yapıyoruz. Belki diğerleri gibi günde çift antrenman yapmadık ama tek antrenmanı kaliteli hale getirerek açığı kapadık." yorumunu yaptı.  

Yorumlar Okunma: 2463