Candace Parker farkıyla Fenerbahçe - BasketFaul.com

Candace Parker farkıyla Fenerbahçe

07-03-17 22:36

İstatistik

 

Fenerbahçe evinde Perfumerias Avenida'yı 78-68 yenerken süperstarı Candace Parker ilk maçında 23 sayıyla oynadı. Fenerbahçe seride 1-0 öne geçerken ikinci maç Cuma günü İspanya'da oynanacak. Candace Parker adeta kendini sıkmadan maçın yıldızı olurken çok büyük fark yarattı.


Avenida'da Beşiktaş ve Orduspor'dan tanıdığımız Milavonavic ve Aski'de bir süre oynayan Erika De Souza forma giyerken Türkiye liglerinde uzun süre forma giyen Chinemelu Elonu'nun kardeşi Adaora Elonu da forma giydi.

Fenerbahçe starlarıyla ilk 43 saniyede skoru 6-0'a getirdi. İlk 3 dakika sonunda Fenerbahçe'nin 11-5 üstünlüğü bulunuyordu. Candace Parker ilk saha içi isabetini 4. dakikada bulurken çeyreğin ortasında skor 18-7'ye geldi. Bu dakikadan sonra 7-0'lık seri yakalayan Avenida ilk çeyreği 18-14 ile sadece 4 sayı farkla geride bitirdi.

Erika De Souza ile etkili olan Avenida ikinci çeyreğin ikinci dakikasında skoru 22-21'e getirdi. Birsel ve Candace Parker'ın üçlükleriyle Fenerbahçe yeniden üstünlüğü ele aldı. Gruda ve Candace Parker son bölümde çok etkili olurken devre arasına 36-31 ile gidildi.

Quigley ve Candace Parker'dan gelen üçlükler ile üçüncü çeyreğin başında fark çift hanelere çıktı. Milovanavic'in önderliğinde 11-2'lik seri yakalayan Avenida çeyreğin bitimine 4.52 kala skoru 44-44'te eşitledi. Gruda ve özellikle Lavender Fenerbahçe'de sorumluluk alırken Birsel'in üçlüğü ile son çeyreğe 60-52 Fenerbahçe önde girdi.

Veremeyanka'nın sayılarına Pelin Bilgiç de bulduğu üçlükle katkı verdi. Milovanovic'i bir türlü durduramayan temsilcimiz yine de farkı çift haneler seviyesinde tuttu. Son 4 dakikaya girilirken skor 69-61'e gelirken Fenerbahçe'den kolay top kayıpları geldi.
 
Avenida farkı biraz daha azaltsa da Candace Parker takım tıkanmışken el üstündne müthiş bir üçlük yollayarak farkı yeniden çift hanelere çıkardı. Son 1.19'a girerken boş turnikeyle Avenida farkı 9'a indirdi. Candace Parker bütün sorumluluğu üstüne alarak topu elinde tuttu ve çizgiye geldi. Kalan sürede hata yapmayan Fenerbahçe karşılaşmadan 78-68 ile galip ayrıldı.

 

Yorumlar Okunma: 3493