Şemsettin Baş: Bu takıma 'düşer' demişlerdi - BasketFaul.com

Şemsettin Baş: Bu takıma 'düşer' demişlerdi

11-03-17 22:53
Kaan Şahin
Nesine.Com Eskişehir Basket'i yenerek üst sıraları tehdidini sürdüren Bursaspor Durmazlar'ın koçu Şemsettin Baş, "Ne planladıysak oyuncularım tamamını uyguladı." dedi.

Eskişekir Basket'i ancak iyi savunma yaparak yenebilecekleri konusunu hafta boyunca konuştuklarını belirten Baş şunları söyledi:
"Tek hedefi şampiyonluk olan bir takımı yendik. Bunu da savunmamızla başardık ve güçlü bir kadroyu 66 sayıda tuttuk. Bütün oyuncularım planımıza sadık kaldı, onları kutluyorum. Bu galibiyette taraftarımızın da rolü büyüktü. İlk defa ev sahibi olmanın avantajını bu kadar iyi kullandık."

Sezona başlarken play-off'lara giremeyecekleri, hatta ligden düşecekleri yolunda yorumlar yapıldığını belirten Baş şöyle devam etti:

"Düşer dedikleri takım bugün buralara geldi. Yerlisiyle, yabancısıyla çok düzgün karakterli oyunculardan oluşan bir kadromuz var. Yabancılarımız çok çabuk adapte oldu ama bunda onlara yardımcı olan yerlilerin de katkısı büyük. Yabancı seçimi sırasında takım oyuncusu olmaları önceliğimizdi. Düzgün basketbol oynamayı Avrupalılar daha iyi biliyor, bu nedenle de Vragovic ve Borovnjak aramızda. Her ikisi de çok örnek oyuncular. Sadece onlarla değil, bütün oyuncularımla gurur duyuyorum." 

Yorumlar Okunma: 2902