TBL 27. Hafta EN'leri

12-03-17 20:15
Gelişim Koleji Josh Parker'ın üçüncü çeyreğin sonlarında aşil tendonunun koparak sakatlanmasına ve maçın sonunu beş faul alması nedeniyle Hasan Rizvic'ten yoksun oynamalarına rağmen Mamak Belediye DSİ'yi yenmeyi başardı. 

Can Altıntığ'ın üçlükleri ile erken kopan maçta Acıbadem Üniversitesi, ligde kalmayı garantiledikten sonra vites düşüren Düzce Belediye karşısında farklı kazandı. 

Yalova Group Belediye çok iyi başladıktan sonra yakalandığı ve sonra tekrardan ivme kazandığı karşılaşmada Orçun Okkalı x faktör idi. 

Play-offlar içinde yer almak için mücadele eden takımların maçında bol skor izleyenleri mutlu etti. Tabii deplasmanda Türk Telekom'u yenen İstanbulspor Beylikdüzü salondan daha mutlu ayrıldı. 

Muğla Ormanspor, PETKİM karşısında sadece maçı değil, topu hakeme fırlattığı için diskalifiye edilen Marvin Jefferson'u da kutladı. 

Samsun Büyükşehir Belediye'nın galip geldiği maçta Akhisar Belediye'den Serhat Uğur iki teknik faulle oyundan atıldı. 

Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediye ilk yarısını 20 farkla önde bitirdiği maçta Bandırma Kırmızı'yı rahat yendi. 

Afyon Belediye ligde kalma mücadelesi veren Finalspor'u yenerken beklenenden fazla zorlandı. 

Bursaspor ligdeki çıkışını haftaya lider başlayan Eskişehir Basket'i yenerek sürdürdü ve liderle arasındaki farkı iki puana düşürdü.   

 

 

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Bursaspor Durmazlar
Haftanın Altın Karması
Can Altıntığ (Acıbadem Üniversitesi)
Yunus Çankaya (Bursaspor Durmazlar)
Feyzi Çelebioğlu (Gelişim Koleji)   
Orçun Okkalı (Yalova Group Belediye)
Kerem Gönlüm (Astra Group Sakarya BŞB)
Haftanın Gümüş Karması
Barış Erlim (İstanbulspor Beylikdüzü)
Recep Doğrusöz (PETKİM Spor)
Şahin Ekmen (Bursaspor Durmazlar)
Hadi Özdemir (Afyon Belediye)
Sercan Ergin (PETKİM Spor)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Elijiah Johnson (İstanbulspor Beylikdüzü)
Quincy Douby (Afyon Belediye)
Aubrey Coleman (Yalova Group Belediye)
Dejan Borovnjak (Bursaspor Durmazlar)
Hasan Rizvic (Gelişim Koleji)
Haftanın Koçu
Şemsettin Baş (Bursaspor Durmazlar)
Haftanın Oyuncusu
Alican Güney (İstanbulspor Beylikdüzü)
Haftanın Genç Oyuncusu
Berkay Kansu (Gelişim Koleji)
Haftanın skoreri
Alican Güney (İstanbulspor Beylikdüzü) 28
Haftanın 3’lükçüsü
Can Altıntığ (Acıbadem Üniversitesi) 5/6
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Murat Göktaş (Eskişehir Basket) 6/12
Haftanın en fazla sayı atan takımı
İstanbulspor Beylikdüzü (104)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
PETKİM Spor (71)
En fazla serbest atış kullanan takım
Türk Telekom (31/39)
En az serbest atış kullanan takım
Düzce Belediye (10/12)
En fazla ribaund alan takım
Gelişim Koleji (48)
En fazla ribaund alan oyuncu
Mikael Hopkins (Samsun Anakent) 16
En fazla asist yapan takım
İstanbulspor Beylikdüzü (30)
En az asist yapan takım
Muğla Orman (7)
En fazla asist yapan oyuncu
LaShawn McKee (Türk Telekom) 12
En fazla top çalan takım
Astra Group Sakarya BŞB (10)
Afyon Belediye (10)
En az top çalan takım
Muğla Orman (2)
En fazla top çalan oyuncu
Feyzi Çelebioğlu (Gelişim Koleji) 3
Reginald Holmes (Türk Telekom) 3
Erkan Yılmaz (Bandırma Kırmızı) 3
Orçun Okkalı (Yalova Group Belediye) 3
LaShawn McKee (Türk Telekom) 3
Genco Ozan Dilik (İstanbulspor ) 3
Quincy Douby (Afyon Belediye) 3
En fazla top kaybeden takım
Samsun BŞB. Anakent (20)
En az top kaybeden takım
Eskişehir Basket (5)

 

S Takım O G M A Y P
1 Astra Group Sakarya BŞB 27 22 5 2186 1838 49
2 nesine.com Eskişehir Basket 27 22 5 2225 2026 49
3 PETKİM Spor 27 21 6 2067 1949 48
4 Bursaspor Durmazlar 27 20 7 2107 2002 47
5 Afyon Belediye 27 19 8 2239 2018 46
6 Acıbadem Üniversitesi 27 18 9 2138 1952 45
7 İstanbulspor Beylikdüzü 27 17 10 2093 2036 44
8 Samsun BŞB. Anakent 27 15 12 2162 2028 42
9 Türk Telekom 27 14 13 2275 2171 41
10 Bandırma Kırmızı 27 13 14 2051 2067 40
11 Gelişim Koleji 27 11 16 2002 2151 38
12 Akhisar Belediye 27 10 17 2163 2203 37
13 Yalova Group BLD. 27 10 17 2031 2101 37
14 Düzce Belediye 27 8 19 1854 2019 35
15 Pertevniyal 27 8 19 1911 2182 35
16 Finalspor 27 6 21 1975 2231 33
17 Mamak BLD. Ankara DSİ 27 5 22 2157 2379 32
18 Muğla Orman 27 4 23 1890 2173 31

 

Gelecek Hafta Maçları (28. Hafta / 17 - 19 Mart 2017)
Final Spor - İstanbulspor Beylikdüzü
Mamak BLD. Ankara DSİ - Samsun BŞB. Anakent
Pertevniyal - Türk Telekom
PETKİM Spor - Gelişim Koleji
nesine.com Eskişehir Basket - Acıbadem Üniversitesi
Düzce Belediye - Muğla Orman
Akhisar Belediye - Bandırma Kırmızı
Astra Group Sakarya BŞB - Afyon Belediye
Yalova Group Belediye - Bursaspor Durmazlar

Yorumlar Okunma: 1636