Öngören: Oyuncuların gelişimi için TOFAŞ Gelişim'in TBL'ye çıkması önemli - BasketFaul.com

Öngören: Oyuncuların gelişimi için TOFAŞ Gelişim'in TBL'ye çıkması önemli

15-03-17 16:57
TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören, oyuncuların gelişimi açısından TOFAŞ Gelişim'in TBL'ye çıkmasını istediklerini söyledi.

Öngören dereceye dönük hedeflerinden ziyade oyuncuların gelişimine dönük hedeflerinin daha önemli olduğunu vurgulayıp şöyle konuştu: 

"BSL'de bu seneki hedeflerimiz içinde play-off'lara girip gelecek sezon Avrupa Kupasında oynamak da var ama biz bunu başarmaya çalışırken kadrodaki 3-4 genci rotasyona sokmaya daha fazla önem veriyoruz.

TB2L'de oynayan TOFAŞ Gelişim de 6'lı finallere kaldı. O takımda hem bizim, hem Türk Basketbolu için gelecek vaadeden birçok oyuncu var. O takımımızın da, eğer başarabiliyorlarsa TBL'ye çıkmasını çok istiyoruz. Onların gelişimi açısından TBL'ye yükselmelerinde büyük yarar görüyoruz. Finallerde çok kuvvetli 6 takım yarışacak. Bu takımımızda A Takım kadromuzda da olan 4 oyuncumuz bulunuyor. Koçumuz Orhun Ene'nin kararı doğrultusunda Muhsin ve Berkan sürekli Gelişim Takımı'nda oynayacak, Yiğit'i ise maç maç değerlendireceğiz. Micic'in sakatlığı süresince Kadir sadece A Takımımızda yer alacak. Micic'in sakatlıktan dönüş tarihi 21 Mart'ta çekilecek tomografinden sonra belli olacak." 

 

Yorumlar Okunma: 2333