TBL 28. Hafta EN'leri

20-03-17 18:52

Eskişehir Basket; oyun kurucuları Evren Büker'in sakat, Yunus Emre Sonsırma'nın cezalı olmasına karşın Acıbadem Üniversitesi maçında hücumda sorun yaşamadı. Josh Duncan ve Sean Marshall'a Buğrahan Tuncer de katıldı ve ev sahibi ekip uzatmada da olsa kazandı. Acıbadem Üniversitesi de Bracey Wright, formda kaptan Can Altıntığ ile kazanma noktasına kadar geldi ancak savunmasız maçın galibi ev sahibi ekip oldu. 


Ligin altında ise Mamak Belediye'nin Samsun BŞB Anakent galibiyetinden sonra durum karıştı. Ankara'da oynanacak Mamak Belediye DSİ-Final maçı gerçek bir final olabilir. 

Sezonun en başarılı takımlarının başında kuşkusuz PETKİM ve Bursaspor geliyor. PETKİM sahasında Gelişim Koleji'ni, Bursaspor Durmazlar ise zor da olsa deplasmanda Yalova Group Belediye'yi yenerek ilk sıraları tehdidini sürdürdü. 

İstanbulspor, Bursa'daki Finalspor galibiyetiyle play-off'u çok büyük ölçüde garantiledi, Türk Telekom ise İstanbul'da Pertevniyal engelini aşarak sekizinci sıra için Samsun'u yakaladı. 

İyi basketboldan başka amacı kalmayan takımların maçında Akhisar Belediye son ana kadar geride oynayıp Reha Öz'ün üçlüğü ile Bandırma Kırmızı'yı mağlup etti. 

Düzce Belediye ise Muğla Ormanspor'u yenerek rakibini karanlığa itti.

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
nesine.com Eskişehir Basket
Haftanın Altın Karması
Yiğitcan Turna (Astra Group Sakarya BŞB)
Buğrahan Tuncer (nesine.com Eskişehir)
Reha Öz (Akhisar BLD)
Kerem Gönlüm (Astra Group Sakarya BŞB)
Uğur Can Aksoy (İstanbulspor Beylikdüzü)
Haftanın Gümüş Karması
Can Akın (Astra Group Sakarya BŞB)
Serhat Çetin (Türk Telekom)
Şahin Ekmen (Bursaspor Durmazlar)
Erdinç Balto (Düzce Belediye)
Ümit Türkoğlu (Mamak BLD. DSİ)
Haftanın Bronz Karması
Barış Erdoğan (Düzce Belediye)
Erdem İlter (Bursaspor Durmazlar)
Can Terzioğlu PETKİM Spor)
Uluğ Kaçaniku (Mamak BLD. DSİ)
Hakan Yapar (Astra Group Sakarya BŞB)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Elijiah Johnson (İstanbulspor Beylikdüzü)
Jamar Taylor (Mamak BLD. DSİ)
Sean Marshall (nesine.com Eskişehir Bask)
Tyler Smith (Akhisar BLD)
Derryl Monroe (Türk Telekom)
Haftanın Koçu
Brad Greenber (nesine.com Eskişehir Bask)
Haftanın Oyuncusu
Josh Duncan (nesine.com Eskişehir Basket)
Haftanın Genç Oyuncusu
Kaan sarıaslan (Mamak BLD. DSİ)
Haftanın skoreri
Sean Marshall (nesine.com Eskişehir) 38
Haftanın 3’lükçüsü
Erdinç Balto (Düzce Belediye) 5/7
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Elijiah Johnson (İstanbulspor) 6/13
Haftanın en fazla sayı atan takımı
nesine.com Eskişehir Basket (108)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
PETKİM Spor (59)
En fazla serbest atış kullanan takım
nesine.com Eskişehir Basket (27/30)
En az serbest atış kullanan takım
Bursaspor Durmazlar (7/7)
En fazla ribaund alan takım
Akhisar Belediye (51)
En fazla ribaund alan oyuncu
Tyler Smith (Akhisar BLD) 17
En fazla asist yapan takım
Acıbadem Üniversitesi (31)
En az asist yapan takım
Yalova Group Belediye (5)
En fazla asist yapan oyuncu
Buğrahan Tuncer (nesine.com Eskişehir) 15
En fazla top çalan takım
Bandırma Kırmızı (17)
En az top çalan takım
Samsun BŞB. Anakent (2)
En fazla top çalan oyuncu
Bracey Wright (Acıbadem Üniversitesi) 7
En fazla top kaybeden takım
Akhisar Belediye (22)
En az top kaybeden takım
Mamak BLD. Ankara DSİ (6)
Acıbadem Üniversitesi (6)

 

S Takım O G M A Y P
1 Astra Group Sakarya BŞB 28 23 5 2275 1916 51
2 nesine.com Eskişehir Basket 28 23 5 2333 2132 51
3 PETKİM Spor 28 22 6 2152 2008 50
4 Bursaspor Durmazlar 28 21 7 2178 2070 49
5 Afyon Belediye 28 19 9 2317 2107 47
6 İstanbulspor Beylikdüzü 28 18 10 2177 2110 46
7 Acıbadem Üniversitesi 28 18 10 2244 2060 46
8 Türk Telekom 28 15 13 2356 2242 43
9 Samsun BŞB. Anakent 28 15 13 2234 2114 43
10 Bandırma Kırmızı 28 13 15 2119 2136 41
11 Gelişim Koleji 28 11 17 2061 2236 39
12 Akhisar Belediye 28 11 17 2232 2271 39
13 Yalova Group BLD. 28 10 18 2099 2172 38
14 Düzce Belediye 28 9 19 1951 2084 37
15 Pertevniyal 28 8 20 1982 2263 36
16 Finalspor 28 6 22 2049 2315 34
17 Mamak BLD. Ankara DSİ 28 6 22 2243 2451 34
18 Muğla Orman 28 4 24 1955 2270 32

 

Gelecek Hafta Maçları (29. Hafta / 22 Mart 2017)
Bandırma Kırmızı - Mamak BLD. Ankara DSİ
Afyon Belediye - Akhisar Belediye
Gelişim Koleji - Düzce Belediye
Acıbadem Üniversitesi - Yalova Group Belediye
Muğla Orman - nesine.com Eskişehir Basket
İstanbulspor Beylikdüzü - Astra Group Sakarya BŞB
Samsun BŞB. Anakent - PETKİM Spor
Türk Telekom - Final Spor
Bursaspor Durmazlar - Pertevniyal

Yorumlar Okunma: 1740