Ataman faul standardından şikayetçi - BasketFaul.com

Ataman faul standardından şikayetçi

20-03-17 23:53
Galatasaray Odeabank koçu Ergin Ataman maçtan sonra hakem yönetiminden şikayet etti ve "Sert savunma yapan bir takım değiliz ama Beşiktaş 30 serbest atış kullandı." dedi.

“İlk periyotta istediğimiz oyunu oynayamadık. Maça yumuşak başladık ve ilk çeyrekte 28 sayı yedik. Çok top kaybı nedeniyle oyunumuzu oynayamadık. Daha sonra 15-16 sayı geri düştükten sonra daha sert oynayıp oyunu dengeledik. Diğer üç periyotta daha üstün olduğumuzu söyleyebilirim. Son periyotta McCollum’un ikili oyunlar sonrasında iki boş üçlük girmeyince yakalama şansını değerlendiremedik. Pleiss’ın kaçırdığı iki faul atışı da çok kritikti. Ondan sonra yakalayamadık ve kaybettik. 

Biz daha fazla ikilik atmışız, üçlük sayısı aynı ama 30 tane faul atmış ev sahibi ekip. Bu ilk kez başımıza geliyor. Sertliğin en üst seviyede olduğu 26 EuroLeague maçı oynadık ama 30 faul atışına maruz kaldığımızı hatırlamıyorum. Biz de çok sert savunma yapan bir takım değiliz. Hakemler saha avantajını tamamen ev sahibi ekip lehine verince sonuç da böyle oldu.

Ataman olaylar hakkında ise; “Ben olaylar hakkında hiçbir şey söylemek istemiyorum. Bunu Beşiktaşlılar, temiz toplum isteyenler ve kaostan beslenen basın düşünsün.” değerlendirmesini yaptı. 

Yorumlar Okunma: 1809