Nedim Yücel: Devam... - BasketFaul.com

Nedim Yücel: Devam...

05-04-17 16:47
Nedim Yücel, Mersin Büyükşehir Belediye'de oynadığı sezon ligi double double yaparak tamamlamıştı. Geçen sezon Acıbadem'de sakatlıkların da etkisiyle çok iyi geçirmediği sezondan sonra devam edip etmeyeceği merak konusuydu. 

Şimdi ise karşımızda 38 yaşında ama Pertevniyal formasıyla TBL'de double double'a çok yakın (12.1 sayı, 9.5 ribaund) istatistikler yapan, yabancı katkısı alamayan takımının ligde kalmasını sağlayanlar arasında yer alan, kısacası ikinci baharını yaşayan bir Nedim Yücel var...

Yücel ile hem ligi, hem Pertevniyal'i, hem de kendisini konuştuk.

İşte deneyimli oyuncudan pasajlar...

* En çok keyif aldığım sezonlardan biriydi. Büyük bütçeli rakiplere karşı Türk Türk'e oynamamız, beklenenden daha başarılı sezon geçirmemiz, yabancısız da iyi takım olunabileceğini ve ligde kalınabileceğini göstermemiz hepimizi mutlu etti.

* Bu işi başarabileceğimizi ikinci haftada İstanbulspor'a son topta kaybettiğimizde anladık. Ege'nin aramıza katılması da fark yarattı. Sakarya, Acıbadem gibi güçlü rakipleri yendik. Sonradan farkettik ki ligin iyi Türk kadrolarından birine sahibiz. İki iyi yabancı ile mutlaka play-off'lara kalırdık.

* BSL'de yeterince yabancı var, bu nedenle TBL'de iki yerine bir yabancı kuralının getirilmesinin doğru olacağını düşünüyorum. Bu ligde Milli Takım'a gidebilecek oyuncular var. Ege, bizde oynamasaydı Galatasaray'da bu süreleri bulamayabilirdi. Buradaki çıkışı kendisine ve Galatasaray teknik ekibine güven getirdi. Ege ile birlikte Buğrahan Tuncer ve Can Altuntığ da Milli Takım'ı zorlayacak performanslar sergiliyor. 

* Geçen sezon Acıbadem'ı BSL'ye çıkamayınca basketbolu bırakmayı düşünüyordum. Pertevniyal'den teklif alınca hem abilik yapmak, hem de kendimi denemek denemek istedim. Geçmiş sakatlıklardan kurtulmam bu sezonu iyi geçirmemi sağladı. Kendimi iyi hissediyorum ve oynamaktan da çok zevk alıyorum. Bu nedenle devam etme kararı aldım.

* Üç sezon öncesine kadar TBL'de kalite düşüktü ve aşırı sert basketbol oynanıyordu. Şimdi ise 3 yıl önceki BSL'den farkı yok. Takımların iki yabancı hakkı olduğu için seçimler de daha titiz yapıldı ve çok kaliteli yabancılar geldi. Umarım hakem seviyesi de ligin düzeyine gelir.

* Pertevniyal sezona çok zor şartlarda girdi ancak yönetim ne söz verdiyse yerine getirdi. Kimsenin alacağı bir gün aksamadı. Hepsinin basketbolsever ve iyi insanlar olduğunu gördük. Ayrıca staff ve menajerimiz de iyi iş çıkardılar ve mükemmel bir aile ortamı içinde gerginlik yaşamadan iyi bir sezon geçirdik ve birbirimizi sevdik. 

Yorumlar Okunma: 11079