Baytimur: Molaları dinlenmek için kullanıyoruz - BasketFaul.com

Baytimur: Molaları dinlenmek için kullanıyoruz

07-04-17 21:06
Sakarya Büyükşehir Belediye'den sonra deplasmanda Acıbadem Üniversitesi'ni yenerek play-off için büyük avantaj sağlayan Türk Telekom'un koçu Gencer Baytimur, "Hiç çıkmadan oynayan ancak aldıkları keyif nedeniyle yorgunluğunu hissetmeyen ve büyük mücadele veren oyuncularımla gurur duyuyorum." dedi.

Baytimur şöyle konuştu:
"Maçtan önce oyuncularıma rakiplerimizin maçı önde götürebileceğini ancak bizim geri gelmemizin iki dakika süreceğini söylüyorum. Nitekim bu maçta da 19 sayı geri düşmemize rağmen kısa sürede geri geldik. Mental sertliği koruduğumuz sürece herşeyi yapabilecek bir takımız. Play-off öncesinde form düzeyimiz de planladığımız şekilde en üst noktaya geldi. 

Takımda özellikle hücum için herkesin rolü belli. Fişe taktık, makine kendiliğinden çalışıyor. Herşey net, kim nerede ne yapacağını ezbere biliyor. Yediğimiz basketten sonra top fileden yere düşmeden topu alıp fast-break atmamıza kadar herşeyin kuralı var. İlke olarak doğru atışı erken bulmaya çalışıyoruz.

Savunma yapmadığımızı düşünenler yanılıyor. Bu ligin rakibe en iyi hazırlanan takımıyız. Fazla  sayı yememiz tempoya bağlı olarak top sayısının fazlalılığı ile ilgili. Savunmada en ufak detayları dahi çalışıyoruz.

Çok dar rotasyonla oynamamıza karşın yüksek tempoda oynamamız şaşırtıcı gelebilir. Oyuncular sisteme inandılar ve benimsediler. Keyif aldıkları için yorgunluklarını da hissetmiyorlar. Molaları genelde dinlenmek için kullanıyoruz." 

Yorumlar Okunma: 1987