Daçka 'son 8'e beni de yazın' dedi - BasketFaul.com

Daçka 'son 8'e beni de yazın' dedi

07-04-17 22:22

Daruşşafaka Doğuş tamam devam maçında Kızılyıldız'ı baştan sona kadar domine ederek 78-62 yenmeyi başardı. Daçka inanmış bir şekilde sahaya çıkınca rakibine hiç şans tanımadı. İlk çeyrekte yakalanan farkı maçın sonuna kadar koruyan Daçka bir kaç dakika hariç istediğini yapan taraftı. Böylece son 8'e 3 Türk takımı katılmış oldu.


Maça Daçka fırtına gibi başladı. Rakibini oyunun iki alanında da domine eden temsilcimiz bir anda 10-0 öne fırladı. Maçın neredeyse tamamında bu farkı koruyacak olan temsilcimize Kızılyıldız 5-0 ile cevap verdi. Topu sürekli pota altına indirmeye çalışan Kızılyıldız'a karşı gerçekten çok iyi bir yardım savunmasıyla Daçka üstünlüğünü korudu. Bu bölümde bloklar ve top çalmalar dikkat çekti. Sezonun aksine başarılı pas örgüsü ve asistler üzerinden hücum eden Daçka domine ettiği ilk çeyreği 25-14 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Clyburn'ün isabetleriyle başladık. Çift hanelere ulaşan Clyburn'e Wanamaker da üçlükle katılınca fark 16 sayıya kadar çıktı. Mola alan Kızılyıldız yakaladığı serbest atış odaklı 10-2 seriyle farkı eritti. Wilbekin'in kritik üçlüğü nefes aldırdı. İki tarafın bol bol serbest atış çizgisine gittiği bölümün ardından devre arasına 43-32 Daçka önde girdi.

Üçüncü çeyreğe de 4-0 ile başladık. Fark yeniden 15 sayıya çıktıktan sonra 6-0'lık Kızılyıldız serisi geldi. Wilbekin bütün maç olduğu gibi yine kritik bir üçlükle nefes aldırdı. İki Amerikalısından üst üste üçlükler bulan Kızılyıldız'a Daçka serbest atışlarla cevap verdi. Son üç dakikaya girilirken skor 52-43'e gelmişti. Kızılyıldız'dan 6-0'lık bir seri daha gelince Daçka biraz tedirginleşti. Bertans'ın basketfaulü son çeyreğe 55-49 önde gitmemizi sağladı. 

Son çeyreğe Daçka sanki gizli bir enerji kaynağı varmış gibi başladı. Hemen her oyuncu müthiş bir enerji ortaya koyarken Daçka akıllı bir oyun oynadı. Dangubic ve Jenkins Kızılyıldız'ı taşırken Daçka'da Anderson kritik bir üçlük yolladı potaya. Zizic'in isabetinin ardından Birkan'ın üçlüğü gelince fark yeniden çift hanelere çıktı. Wanamaker sorumluluk alıp potaya gitmeye başladı. Üst üste 5 sayı gelince ritmini bulan Wanamaker durdurulamaz bir performans sergiledi. Zizic'in hücum ribaund üzerinden gelen isabetine Wanamaker bir turnike daha ekledi. Guduric isabetler bulsa da önce Anderson'ın üçlüğü ardından Wanamaker'ın basket faulü fişi çekti. Darüşşafaka Doğuş, Kızılyıldız'ı 78-62 yenerek adını son sekize yazdırdı.

Yorumlar Okunma: 1702