Prestij maçını Carroll Real Madrid'e getirdi - BasketFaul.com

Prestij maçını Carroll Real Madrid'e getirdi

08-04-17 00:47

 Hiçbir önem taşımayan karşılaşmada Real Madrid, Anadolu Efes'i Jaycee Carroll'ın inanılmaz performansıyla 97-80 yenmeyi başardı. İki taraf da oyunu çok zorlamazken sadece play-off'lar için ufak denemeler yapıldı.


Karşılaşmaya iyi başlayan Anadolu Efes ilk çeyrek boyunca iyi hücum etti. Savunmanın ikinci plana alınmasıyla ilk çeyreği Anadolu Efes 21-16 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe de Efes iyi başlasa da çabuk toparlanan Real Madrid yakaladığı mini serilerle oyunu kontrol etti. Devre arasına takımlar Real Madrid'in 37-36 üstünlüğü ile gitti.

İkinci yarıya Reyes ile etkili başlayan Real Madrid farkı 6 sayıya kadar çıkardı. 10-3'lük Efes serisi uzun süre sonra Efes'i yeniden öne geçirdi. 6-0'lık Real serisi Efes'e mola aldırırken atlet bir takıma dönen Efes rakibini ntop kayıplarından da faydalandı. Son çeyreğe Derrick Brown'ın son saniye isabetiyle Efes 62-60 geride girdi.

Son çeyreğe etkili girdi temsilcimiz. 3. dakika sonunda skoru 70-67'ye getiren Paul'un serbest atışları oldu. Efes tam hava yakalamıştı ki sahneye Jaycee Carroll çıktı. Akıl almayan üçlüklerle Efes'e molayı aldıran Carroll şut kaçırmadan 24 sayıya ulaştı. Carroll bu çeyrekte 4 dakikada 5 üçlük yolladı. Bütün oyun Carroll ile köşe kapmacaya dönüşürken sonunda Carroll bir tane üçlük kaçırınca herkes rahatladı. Fark da bu süre zarfında 8 sayıya kadar çıktı. Efes oyunu birebirlere dönüştürse de farkı eritemedi. Carroll hızlı hücum sonunda bir üçlük daha buldu. Real Madrid maçı üçlük şovuna çevirince karşılaşmadan Real Madrid 97-80 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1665