Blatt: Büyük takımları devirerek play-off'u hakettik - BasketFaul.com

Blatt: Büyük takımları devirerek play-off'u hakettik

08-04-17 06:24
Turkish Airlines Euroleague'de Kızılyıldız'ı 78-62 devirip Top 8'e kalmayı başaran Darüşşafaka Doğuş'ta koç David Blatt maç sonu şunları söyledi:

"Hiç kolay olmadı. Tüm sezon boyunca onların her takıma karşı nasıl rekabetçi oynadıklarını, her takımı nasıl zorladıklarını gördünüz. Euroleague’de genel olarak kolay maç kazanamazsınız, özellikle de maç bu kadar kritik bir nitelikteyse. Ancak biz bugün kazanmayı hak ettik. İyi bir basketbol oynadık, topu iyi paylaştık. Bir takım gibi tüm oyuncular bir arada olacak şekilde mücadele ettik, bu önemliydi.

Bazen düşüş yaşadık, Milan’a karşı 25 sayıdan kaybettik. Top 8’e kalabilmek için pek çok maç kazanmamız gerekti. Şu an bulunduğumuz an bizim için çok önemli. Euroleague’de gedikli değiliz, yeni bir takımız ve NBA’den sonra dünyada bulunan en iyi ligdeki en elit 8 takımdan biri olmak gerçekten çok özel bir şey. Takımımız ve organizasyonumuzla gurur duyuyorum. Çok çok iyi takımları devirdik ve Top 8’de olmayı hakettik. Real açıkça bu sezon Euroleague’deki en iyi takım. Pablo Laso harika bir koçluk sergiliyor. Yeterli derinliğe, hıza ve size’a, atletizme sahipler. Ev sahibi avantajı da onlarda. Ancak bu sezon onları hem yendik hem de yenildik. Sahaya çıkıp kalbimiz, cesaretimizle oynayacağız, yapacağımız şey bu olacak." 

Yorumlar Okunma: 1032