Aziz Akkaya: Kazanmaya oynamak şerefsizlikse evet şerefsizim - BasketFaul.com

Aziz Akkaya: Kazanmaya oynamak şerefsizlikse evet şerefsizim

19-04-17 20:42
Canik Belediye'nin ligde kalması açısından önem taşıyan maçta Beşiktaş takımına maç öncesinde ve maç sırasında çirkin hareketler yapıldı.

Salona gelmeden önce kafilenin otobüsü taşladı, maç sırasında da özellikle Beşiktaş koçu Aziz Akkaya'ya küfürler yağdırıldı.

Devre arasında takımlar soyunm odasına giderken, Akkaya'ya rakip takım yöneticilerinden biri "Bizi küme düşürmek mi istiyorsun şerefsiz." diye bağırdı.

Karşılaşmanın son çeyreğine Beşiktaş 13 sayı önde girdi, 9 dakika kala klasik son hafta eylemi gerçekleşti ve salonun ışıkları 17 dakika kesildi. Maça başlandıktan sonra tribünde taraftarlarla polisler arasında yaşanan gerginlik sırasında bir polis memuru yaralandı. Diğer maçlar Canik Belediye'nin istediği gibi bittiği haberi gelince de ortalık duruldu.

Beşiktaş koçu Aziz Akkaya basın toplantısında, "Biz Beşiktaş'lıyız. Takımların durumu bizi ilgilendirmez, kazanmak için oynarız. Bu şerefsizlikse evet ben şerefsizim. Kadın basketbolu için çok kötü bir gündü." dedi.

Beşiktaş menajeri Mehmet Can Akbudak ise "Taraftarları galeyana getirip koçumuza küfür ettiren Canik Belediye Genel Menajeri Zafer Şimşek'i kınıyorum." diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 5768