Selim Yaşar: Karşıyaka'dan çok 'hayır' çıktı, sponsorluktan çekilebiliriz - BasketFaul.com

Selim Yaşar: Karşıyaka'dan çok 'hayır' çıktı, sponsorluktan çekilebiliriz

19-04-17 21:02
Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar'ın, Karşıyaka'dan çok hayır oyu çıkması sebebiyle kulüpten sponsorluğu çekme yönündeki mesajı İzmir'de büyük öfkeye sebep oldu. Vatandaşların yoğun tepkisi üzerine Yaşar geri adım atmak zorunda kaldı.

Uzun yıllardır Karşıyaka Spor Kulübü’nün sponsorluğunu yapan Yaşar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Facebook’taki kişisel sayfasında yazdıklarıyla büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Referandumda Karşıyakalılar’ın yüzde 83’ünün tercihini ‘Hayır’ oyu olarak kullanmasına ilişkin, Selim Yaşar, ;Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yeniden gözden geçirmek gerekli; açıklamasını yaptı. Kısa sürede Karşıyakalı yurttaşların büyük tepkisi ile karşılaşan Yaşar, bir süre polemik yaşadıktan sonra paylaşımlarını sildi. Daha sonra Selim Yaşar’ın sayfasında özür mesajı yayınlamasına rağmen vatandaşların tepkisi dinmedi. Karşıyakalılar’ın, Yaşar Holding ürünlerini boykot etme çağrısına ezeli rakipleri Göztepe taraftarı ile yurdun birçok yerinde yaşayan vatandaşlar da destek verdi. Tartışma Twitter’da Trend Topic (TT) oldu. Holding ve Yaşar Ailesi tepkiler üzerine yazılı bir açıklama yaparak Selim Yaşar’ın yazdıklarının şahsi görüşleri olduğunu duyurdu.

Yaşar Holding ve Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, yaklaşık 60 yıldır kulübe ekonomik destek sağlarken, 19 yıldan bu yana da basketbol takımının sponsorluğunu üstlenmişti. Karşıyakalılar, Selçuk Yaşar’a olan sevgi ve teşekkürlerini heykelini dikerek de göstermişti. Heykellerden biri Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nun yanına, diğeri de Çiğli Selçuk Yaşar Spor Tesisi’nin içine dikilmişti.
Yaşı hayli ilerleyen ve sağlık sorunları nedeni ile holding işlerini çocuklarına bırakan Selçuk Yaşar, yıllar önce oğlu Selim Yaşar ile siyaset nedeni ile ters düşmüştü. Selçuk Yaşar, siyasetten uzak durmayı savunurken, babasını dinlemeyen Selim Yaşar AKP’de aktif politikaya girerek bir dönem Karşıyaka Belediye Meclisi üyeliği yapmıştı.
 
Bir tepki de Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’dan geldi. Akpınar, “Paramız pulumuzla değil, ruhumuzla Karşıyaka’yız. Atamızdan ve Cumhuriyet’ten aldığımız o ruhu kimseye satmayacağız” dedi.
 
GÖZTEPE'DEN KARŞIYAKA'YA DESTEK
Holdingin açıklaması, gerekse geri adım atan Selim Yaşar’ın özür mesajı tepkileri dindirmedi. Karşıyakalılar tepkisini sürdürürken, ezeli rakipleri Göztepe taraftarından da boykot çağrısına destek geldi. Tartışma İzmir sınırlarını aşarak tüm yurda yayıldı.

 

Yorumlar Okunma: 3857