Bogdanovic: Obradovic rakipleri korkutuyor - BasketFaul.com

Bogdanovic: Obradovic rakipleri korkutuyor

19-05-17 09:34
Fenerbahçe’nin Sırp yıldızı Bogdan Bogdanovic, Final Four öncesi Eurohoops’tan Semih Tuna'ya konuştu.

Fenerbahçe geçen yıl Real’i paspas etti fakat bu yıl karşımızda farklı bir İspanyol takımı var. Normal sezonu lider bitirmiş, ligin en skorer ikinci takımından bahsediyoruz. Bogdanovic Laso’nun ekibinde farklı olan şeyleri şöyle özetliyor: “Real’de birçok şey değişti. Llull geçen sene takımın lideri değildi. Bu sene ise ana oyuncu o. Luka Doncic ve Rudy Fernandez’i de ikinci yaratıcı olarak işin içine kattılar. Thompkins geçen sene playofflarda oynamamıştı. Randolph ve Hunter gibi iyi iki ekleme yaptılar. Bu faktörler onları daha iyi bir takım yaptı.”

Obradovic gibi bir koçun altında çalışıyor olmak bilhassa Final Four’da ne farkettiriyor? Bogdan bu konu da çok net: “Euroleague’de açık ara en tecrübeli koç Obradovic. Çoğu rakip ondan korkuyor. Her zaman motivasyona sahip olduğu için bizim de maçlara konsantre olmamızı sağlıyor.”

Bogdanovic bu sene üst üste 3. Final Four’unu oynayacak. Buralarda olmak her oyuncunun hayali: “Harika bir duygu. Herkes yıl boyunca burada olmayı hedefliyor. Başarınca da buradaki enerjiyi hissedebiliyorsunuz.” 

Yorumlar Okunma: 1718