Yağızer Uluğ: Bahçeşehir'in hedefi birinci olarak BSL'ye yükselmek - BasketFaul.com

Yağızer Uluğ: Bahçeşehir'in hedefi birinci olarak BSL'ye yükselmek

12-07-17 16:09
Son yıllarda üst liglerden gelen birçok oyuncu ve ciddi yatırımlar yapan kulüplerle TBL'nin izlenirliğinde büyük artış oldu. Önümüzdeki sezon TBL'de dikkatlerin en çok üzerinde olacağı takımlardan biri de Bahçeşehir Koleji olacak. Bahçeşehir Koleji gibi büyük bir kurumun yeniden spora dönüp basketbola yatırım yapması kadar, TBL kadrosu ile birlikte altyapıda da yapılanmaya gitmesi son derece sevindirici.

Bahçeşehir Koleji, BSL'ye yükselmek adına risk faktörünü minimize edecek bir kadro kurdu ve bu kadroyu da koç Yağızer Uluğ'a teslim etti.

Farklı bir basketbolun oynandığı bu ligin hiçbir takım için çok kolay olmayacağını öngörmek mümkün. Bahçeşehir Koleji ise uyum sorunu yaşamamak için kadrosunu bu ligi tanıyan yerliler ve Türkiye'yi bilen yabancı sporcularla oluşturdu.

Konuğumuz Yağızer Uluğ ile Bahçeşehir Koleji'ni ve TBL'yi konuştuk.

İşte koçtan mesajlar...

* Türkiye'nin 48 ilinde faaliyet gösteren ve 100 kampüsü bulunan bir eğitim kurumunu temsil ettiğimizin farkındayız. Takımımız ile şampiyonluğun yanı sıra uzun vadede öğrencilerimizde fair play ruhunu ve spor bilincini geliştirmeyi ve bu vesileyle Türkiye’de bu ruhun yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Önümüzdeki yıllar içinde yüzbinlerce öğrencisi olacak bu kurumun bir parçası olmak sorumluluklarımızı artırıyor.

* İlk sezonda şampiyon olarak BSL'ye ulaşmak için yola çıkıyoruz. Başkanımız Hüseyin Yücel büyük hevesle girdiği bu işte bize tam destek verdi ve yarışmada güçlü olabilmemiz için tüm gereksinimleri eksiksiz karşıladı.

* Çok değerli oyunculardan kurduğumuz bu kadro ile gelecek yıllarda da birlikte olmayı düşünerek hareket ettik. Bu değerli oyunculara en erken zamanda takım ruhu kazandırarak ekip haline getirmek ilk başlarda mesaimizin büyük kısmını oluşturacak.

* Tüm Türkiye'de paydaşları olan bir kulübüz. İstanbul maçlarında destekçilerimizin önünde oynayacağımız gibi bütün deplasmanlarda da Bahçeşehir Koleji öğrenci ve velilerinden tribün desteği alacağız.

* Kadromuzu, temsil edeceğimiz Bahçeşehir Koleji ailesine layık olacak, güçlü ve iddialı şekilde oluşturduk. 13 oyuncu ile zor bir lige giriyoruz. Zaman içinde roller oturacaktır. Her türlü riski, sakatlığı, formsuzluğu hesap ederek bir kadro kurduk. Bütün oyuncuların vereceği değerli performansa ihtiyacımız var.

* TBL takip ettiğim bir lig. Çok değerli rakiplerle karşılaşacağız. Aynı hedefi kovalayan En az 7-8 değerli takım büyük bir mücadele verecek. Herkes için çok zor olacak. Normal sezonu birinci bitirip şampiyon olarak çıkmak öncelikli hedefimiz.

* Yola birlikte devam edeceğimiz oyuncuları kadromuza katmaya özen gösterdik. Bu kadro sadece bir yıllık bir proje değil.

* Chris Warren Nanterre'den Eurocup şampiyonu unvanıyla geliyor. Türkiye'de daha önce de oynayan Warren'ı projenin merkezine koymayı planladık.

* Davon Jefferson geçen yıl BSL'de Euroleague oyuncularına karşı iyi performanslar sergiledi. BSL'de de birlikte olmayı planladığımız bir oyuncu. Başkanımızın da büyük fedakârlığı ile kendisini projemize kattık.

* Eğitim kurumunun temsilcisi olarak sahanın içinde ve dışında fair play'den yana tavır takınmak durumundayız. Bu bağlamda kulüp olarak son yıllarda zaman zaman gereksiz gerginliklerin yaşandığı basketbola yeni bir soluk getireceğimizi düşünüyoruz.

* Tek bir semtte veya tek ilde değil 48 ilde faaliyet gösteren eğitimin kurumunun tüm Türkiye'de yanımızda olacak taraftarlar ile ilk adımları atıyoruz ve bu yolun bizi BSL'ye çıkarmasını diliyoruz. 
 

Yorumlar Okunma: 3816