Bulkaz: İlk tercihlerimizi transfer ettik - BasketFaul.com

Bulkaz: İlk tercihlerimizi transfer ettik

13-07-17 11:27
Kaan Şahin
Muratbey Uşak koçu Ozan Bulkaz, belediyenin ve yönetimin desteği ile iyi takım kurduklarını, ilk tercihlerini transfer ettiklerini söyledi.

Yolu Uşak'tan geçen birçok uzun oyuncunun sınıf atladığını da belirten Bulkaz, "Bizim ödülümüz bu oyuncuların bizleri unutmayıp her fırsatta arayıp teşekkür etmeleri." dedi.

Bulkaz'dan mesajlar...

"Ligdeki ilk yıllarımızda Çember savunan atlet uzunlarımız vardı. Geçen sezon farklı deneme yaptık ancak istediklerimizi elde edemeyince yeniden özümüze dönerek ribaund ve blok tehdidi özellikleri olan Richard Solomon'u aldık.

* Yabancılarda birinci tercihlerimi transfer etmeyi başardık. Hem oynamaya hazır, hem de gelişim gösterecek yabancılarla birlikte Markota gibi deneyimli, 4-5 oynayabilen, ağabeylik ve liderlik yapacak, ligimizi tanıyan bir ismi kadromuza kattık.

* Aramıza katılan yerliler atlet, genç ve potansiyelli. Özellikle Şafak ve Tayfun'dan büyük çıkış bekliyoruz.

* İyi bir takım olduk. Belediye Başkanımız Nurullah Cahan, kulüp başkanı Ali Rıza Çümen borçları kapatıp transfer konusunda elimi kuvvetlendirdiler. İlin de enerjisi çok yüksek. 

* Kariyerlerinin başında yolu Uşak'tan geçen bir çok uzun oyuncu şimdi Euroleague, NBA oyuncu düzeyine geldi. Bazı üniversite koçları uzunlarla ilgili olarak bizle temasa geçip izlediğimiz yolu konusunda bizle temas ettiler. Eli Holman, Eric Buckner, Khem Birch, Zach Auguste'deki potansiyeli farkedip Uşak'a getirdik, onlar da basketbollarının üzerine çok şeyler koyarak büyük oyuncu oldular. 

* Bu oyuncular benimle irtibatlarını sürdürüyorlar ve her fırsatta Uşak'taki kazanımlarından söz ediyorlar. Bu da bizim ödülümüz. 

* Gelişim Ligi'nin başına Özcan Çete'yi getirdik, Türkiye'nin her yerinden gelen yüzlerce oyuncuyu deniyoruz.

* Anadolu'nun keyifli yüzü olmaya devam edeceğiz ama kırgınlıklarımız da yok değil. 17-18 yıldır bu işi yapıyoruz ve TBF'den özellikle tesis konusunda destek bekliyoruz. Burayı pilot bölge seçebilirler, antrenman salonu yapabilirler. Uşak'ta basketbol kendi kendine yeşermiş bir çiçek. 

Yorumlar Okunma: 7571