HDI Sigorta TBF'ye sponsor - BasketFaul.com

HDI Sigorta TBF'ye sponsor

17-07-17 15:16
Türkiye’nin ev sahipliğinde 31 Ağustos – 17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan EuroBasket 2017’de ülkemizi temsil edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı ilk antrenmanını 17 Temmuz Pazartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda basına açık olarak gerçekleştirdi.

A Milli Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ufuk Sarıca’nın yönetiminde gerçekleştirilen bu ilk antrenmanda millilerin yanında olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu; “Avrupa’nın en önemli organizasyonlarından olan EuroBasket 2017’de ülkemizi temsil edecek milli takımımıza ve yöneticilerine güvenimiz tam. Sahada gurur duyacağımız bir takım olacaklarına inanıyor, şimdiden kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

İstanbul’da 1 Eylül’de oynanacak D Grubu maçları ile başlayacak basketbol şöleni EuroBasket2017’de grup aşamaları 7 Eylül’de tamamlanacak. Altışar takımın mücadele verdiği gruplardan bir üst tura yükselen dörder takım final aşaması için İstanbul’da, Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek. Final aşamasının ilk hava atışı ise 9 Eylül günü gerçekleşecek. EuroBasket2017, 17 Eylül’de saat 20.30 itibarı ile oynanacak şampiyonluk maçı ile sona erecek.

HDI SİGORTA TBF’NİN SİGORTA SPONSORU OLDU

Antrenmanın ardından TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan ve HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu ve Nildem Global Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Elif Hazinedaroğlu’nun katılımı ile TBF & HDI Sigorta sponsorluk anlaşması imza töreni gerçekleştirildi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, konuşmasında “Türk basketboluna destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza minnettarız. Bugün takımlarımızın ve liglerimizin artan marka değerleri sayesinde, aldığımız kamu desteğine ek olarak, özel sektör kuruluşlarımız ile daha çok omuz omuz yürümenin mutluluğunu yaşıyoruz. Federasyonumuzun kıymetli tesislerini daha önce de sigorta kapsamına koruyan ve bugün anlaşmamızı memnuniyetle yenileyen HDI Sigorta’ya federasyonumuza verdikleri destek için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, HDI Sigorta’nın desteğinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek "Bu yıl, hepimiz için olağanüstü başarı ve heyecanlarla dolu bir yıl olarak göz kamaştırıyor. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak yürütmekte olduğumuz tüm liglerde mücadele eden kulüplerimiz, uluslararası turnuvalarda başarılı çıkışlar yapan millilerimiz ve Kadınlar Basketbol Milli takımımızın Avrupa'da ortaya koyduğu başarılara ek olarak, şimdi de EuroBasket 2017 organizasyonun D Grubu ve final karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak olmamızın büyük heyecanını yaşıyoruz. Avrupa’nın öne çıkan takımlarının mücadele edeceği bu şampiyonada unutulmaz anlar bizi bekliyor. Daha önce, bu turnuvalarda oyuncu olmanın heyecanını yaşarken, şimdi ise bu etkileyici organizasyonun kusursuz bir şekilde düzenlenmesi için çalışıyor olmanın gururunu yaşıyorum. Halkımızın sporcularımızı yalnız bırakmayacağına inancım tam. Tüm basketbol severleri, aileleri, tanıdıkları ve çocuklarıyla birlikte milli takımımıza destek olmaya çağırıyoruz. Hepimizi büyük bir gurura sevk eden basketboldaki başarımızın sürdürülebilir olmasını çok önemli. Bu gelişimin tutarlığı için yürüttüğümüz altyapı çalışmalarından tesislerimize kadar birçok yönü kapsayan programımızı tüm paydaşlarımızın desteklenmesini istiyoruz. Gelişimimizin sürekliliği açısından özel şirketlerin desteği bizim için çok değerli. Bu konuyu sadece sponsorluk açısından değil özel şirketlerin sporu kucaklaması açısından değerlendiriyoruz. Bu açıdan, HDI Sigorta'nın yürüttüğü basketbol sponsorluğu bizi çok mutlu ediyor. Kendilerine tekrarlanan bu destekleri için çok teşekkür ederiz. Değerli antrenörümüz Ufuk Sarıca'ya katkıları için yeniden teşekkür ediyor, bu zorlu turnuvada mücadele edecek tüm millilerimize şimdiden büyük başarılar diliyorum" ifadelerine yer verdi

Türkiye Basketbol Federasyonu ile yaptıkları anlaşmayı yenilemekten mutluluk duyduklarını belirten HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Türk sporuna, özellikle amatör branşlara destek veren ender sigorta şirketlerinden biriyiz. Sponsorluklarımız özellikle basketbol ve voleybolda sürüyor. Amacımız sporcularımıza ve ülkemize, ulusal ve uluslararası arenalarda hak ettikleri galibiyetlere ulaşmaları için destek olabilmek. Bunun yanı sıra, başarı için uğraş veren takımlarımızı ve sporcularımızı risklere karşı güvence altına almak. Abdi İpekçi ve Ankara Spor Salonlarını sigortalayarak teminatımız altına aldık. İki yıldır Türkiye Basketbol Federasyonu’nun yanında yer almaktan gurur duyuyoruz. Türk basketbolunun ve basketbolcusunun dünya markası olma yolundaki çalışmalarına destek olmaktan mutluluk duyuyor. İşbirliğimizin uzun yıllar devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.

Nildem Global Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Elif Hazinedaroğlu ise TBF-HDI Sigorta birlikteliğinin uzun yıllar sürmesi temennisinde bulunarak "5 yılı aşkın süredir sigorta ihtiyaçlarını karşılamak üzere brokerliğini yaptığımız Türkiye Basketbol Federasyonu’nu, Türk sporuna verdiği desteği arttıran HDİ Sigorta ile bir sponsorluk anlaşması kapsamında tekrardan bir araya getirmekten mutluluk duyuyor ve bu üçlü işbirliğinin daha uzun yıllar sürmesini temenni ediyorum" diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 1600