Yırtıcılık (Murat Özyer) - BasketFaul.com

Yırtıcılık (Murat Özyer)

03-09-17 11:40
“Gelecekte ne olacağını tahmin etmenin tek yolu, onu yaratmaktır.” Peter Drucker

Bir gün önce oynadığımız Rusya maçında çok oynayanları enerjisini etkin kullanmayı planlayan koç Ufuk Sarıca, aynı zamanda turnuvanın devamındaki rotasyona yeni isimler katmayı hedefleyerek önemli bir karar almış. Baskılı tam saha savunmamızı turnuvaya yaymak için oyuna katkı yapacak oyuncu sayısını artırmak doğru stratejiydi.

Rusya maçı sonrası yaptığı basın toplantısında Melih ile ilgili olumlu düşüncelerini ve beklentisini belirtmesi Büyük Britanya maçı ile ilgili mental hazırlıkların başladığının göstergesi idi. Melih’i ilk beş başlatmak, şut kaçırsa da çıkarmamak, Sarıca’nın planının bir parçasıydı ve başarılı oldu. Artık Melih de rotasyonun önemli bir parçası. Sıra Furkan Korkmaz da! Haydi Furkan!

Top çalmada ustalaşan, skorda keskinliği artan Cedi’nin, takım arkadaşlarına pozisyon yaratmayı geliştirmesiyle, savunulması zor olan bir oyuncu olarak Clevland’a gider. Bu gelişimin turnuva sırasında devam etmesi Milli Takımımızı farklı noktalara taşır.

Lehimize açılan farkı 5 sayıya indiren Büyük Brintanya, bu turnuvadan alacağımız en önemli mesajı bize verdi; “ Sizi siz yapan YIRTICILIKTAN 40 dakika boyunca vazgeçmeyin!”

HAKEMLER

Euroleague- FIBA çekişmesinin bir sonucu olan hakem yönetiminin düşük kalite olması ve maç sonuçlarına etki etmesi konusunu TBF Yönetimine bırakmalıyız. Aksi halde hakem konusunun her gün ön planda tutulması, Milli Takımımızın o gurur duyduğumuz mücadelesini olumsuz etkileyecek. “RAĞMEN” sloganıyla saldırgan oyunumuza devam etmemiz için takımımıza doğru yönde destek vermemiz gerektiğine inanıyorum.

Rusya’nın Sırbistan’ı yenmesi, Pazartesi günü Sırbistan’a karşı oynayacağımız maçın önemini arttırdı. Kendi yolumuzun haritasını çizme şansını kazanabiliriz. 

Yorumlar Okunma: 1594