Ataman'dan TBF'ye bilet tepkisi - BasketFaul.com

Ataman'dan TBF'ye bilet tepkisi

03-09-17 14:06
Hürriyet‘ten Ali Naci Küçük’ün haberine göre 12 Dev Adam’ın Ufuk Sarıca’dan önceki koçu Ergin Ataman, TBF’ye kendisine Türkiye’nin maçlarında yer ayırmadığı için tepkili.

TBF’den akreditasyon ve saha içi koltuklarda yer beklerken kendisine 15. sıradaki taraftar koltuklarından bilet verilmesini “saygısızlık” olarak niteleyen Ataman yaşananları şu sözlerle anlattı:

“Uzun süredir Çeşme’deydim. Türk basketboluna uzun süredir hizmet eden bir antrenör olarak ülkemizde düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonasını izlemek için İstanbul’a döndüm. Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan maçları izlemek için akreditasyon ve yer talep ettim. Gerekirse parasını da ödemeye hazırdım.”

“Federasyon, İstanbul’a gittiğimde bana bilet verdi. Verilen bilet taraftar tribününde 15. sırada bir yer. Maçları koç gözüyle sahaya en yakın yerden izlemek istediğim için 15. sıradan memnun olmayıp Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği’nin locasına gittim.”

“Oraya çıktığımda saha içindeki koltukların neredeyse tamamının boş olduğunu gördüm. Dolu olanlarda ise, kulüp tercümanları, takım menajerleri ve hatta artistler, dizi oyuncuları ve şarkıcılar vardı.”

“Yine önde oturan turnuvanın asıl kahramanları Türk basketbolundan birkaç ismi görünce federasyon yetkililerine “Maçı yakından takip etmek istiyorum” diye haber yolladım. Ancak bu kez federasyon yetkililerinin gösterdiği yer yine taraftar tribününde ancak 8. sıraydı.

“Sahanın Ülker Salonu olduğu düşünüldüğünde beni özellikle ön tarafa oturtmadıklarını hissettim.  Beni sevmiyor olabilirsiniz. Ancak Ergin Ataman son 3 sene Milli Takım antrenörlüğü yapmış ve 20 yıldır Türk basketboluna hizmet etmiş bir basketbol adamı.”

“Kasıtlı şekilde saygısızlık yapıldığı ortada, hem de çok büyük saygısızlık yapıldı. Turnuvayı izlemek için İstanbul’a gitmiştim ama gece ilk uçakla İzmir’e döndüm. Televizyon yayını, bana verilen koltuktan çok daha yakın.”

“Bana yapılan bu saygısızlık, Türk basketboluna yapılan büyük bir saygısızlıktır.”

Habere göre Ataman yaşadığı olaydan duyduğu rahatsızlığı TBF CEO’su Ömer Onan’a bildirdi ancak yanıt alamadı. Ataman, 12 Dev Adam’ın ilk iki maçta gösterdiği mücadeleyi överken gruptan çıkılacağına dair inancını belirtti." 

Yorumlar Okunma: 3038