Sloukas'a rağmen Slovenya - BasketFaul.com

Sloukas'a rağmen Slovenya

03-09-17 18:36

İstatistik 

Slovenya 10 sayı öne geçtikten sonra son periyodda yakalandığı Yunanistan'ı kritik dakikaları daha iyi oynayarak yendi: 78-72

Maça hızlı bir giriş yapan Slovenya Gasper Vidmar'ın 4 sayısıyla 6-0'lık üstünlüğü yakaladı. Bu andan sonra hücumda canlanan Yunanistan, 6. dakikada farkı ikiye indirdi (10-8). Luka Doncic'in üst üste bulduğu 5 sayıyla fark yeniden açıldı ve Yunanistan koçu mola aldı. Moladan sonra da Slovenya savunmasını geçmekte zorlanan Yunanistan, Slovenya üçlüklerine engel olamayınca ilk periyot 23-13'lük Slovenya üstünlüğüyle geçildi.

2. çeyrek ile birlikte Slovenya sayı bulmakta zorlanırken Yunanistan'ın geri dönüşü başladı (26-21). Bu dakikadan sonra Dragic ve Prepelic ile yeniden toparlanan Slovenya, Yunanistan'a molayı aldırdı (30-21). Mola dönüşünde ivme Sloukas'ın asistleriyle yeniden Yunanlılara kaydı, bu ivmeye Luka Doncic'in son saniyede bulduğu üçlükle cevap veren Slovenya soyunma odasına 35-30 üstünlükle gitti.

2. yarıya müthiş başlayan Yunanistan maçta ilk kez öne geçti; 9-0'lık seri yakalayan mavi-beyazlılar, 39-35'lik skorla Slovenya'yı molaya götürdü. Mola dönüşünde de hücumdaki kısırlığa çare bulamayan Slovenya, Papagiannis ve Sloukas'ın hücumdaki etkinliğini durduramadı ve skor 5. dakikada 45-38'e geldi. Çeyreğin devamında Slovenya geri gelmeye çalışsa da Yunanistan karşılık vermekten geri kalmadı ve son periyoda 58-52 Yunanistan önde girdi.

Son çeyrek Goran Dragic önderliğinde Slovenya geri dönüşüne sahne oldu. Slovenya son 5 dakikada farkı ikiye indirdi (62-60). Bunun üzerine alınan Yunan molası da Slovenlerin ritmini durduramadı ve Edo Muric-Luka Doncic ikilisinin bulduğu sayılarla Slovenya uzun süre sonra, yeniden öne geçti (69-66). Son 2 dakikada Goran Dragic oyuna ağırlığını koydu ve Slovenya maçı 78-72 kazandı.
 
Üç maçını da kazanan Slovenya'da 18'lik yıldız Luka Doncic 22 sayı, 5 ribaund, 3 asistle maçın en skoreri olurken Goran Dragic de 20 sayıyla galibiyete önemli katkıda bulundu. Banvit'in oyuncularından Gasper Vidmar 6 sayı, 9 ribaund; Edo Muric 6 sayı 5 ribaund ile mücadele etti. Tek galibiyette kalan Yunanistan'da ise Fenerbahçe Doğuş'ta forma giyen Kostas Sloukas'ın 18 sayı 6 asistlik performansı galibiyet için yeterli olmadı.
 

Yorumlar Okunma: 2072