Letonya gevşedi, fark 29'tan 5'e düştü - BasketFaul.com

Letonya gevşedi, fark 29'tan 5'e düştü

04-09-17 15:58

İstatistik 

Letonya farkı 29 sayıya kadar çıkardığı maçın sonlarında farkın 5 sayıya kadar düşmesine engelleyemediği maçta Büyük Britanya'yı 97-92 yendi.

Letonya maça Strelnieks - Bertans - Timma - Grazulis - Porzingis beşi ile başlarken Britanya maça Okereafor - Mockford - Murray - Clark - Olaseni beşi ile başladı. Porzingis maça çok etkili bir giriş yaptı ve üst üste 9 sayı buldu ve çeyrek genelinde de 12 sayı attı. Porzingis'e skorsa Davis Bertans'ın da katkı vermesiyle Letonya hücumda rahat bir oyun ortaya koydu. Britanya ise Porzingis'in hücumdaki etkinliğine kendi pota altı ile karşılık verdi. Çeyrek boyunca Olaseni - Clark - Achara üçlüsü 15 sayılık katkı vererek skor yükünü üstlendiler. Smits'in basket faulü ile biten çeyreği Letonya 25-20 önde kapattı.

İkinci çeyreğe de Porzingis ve Bertans'ın sayılarıyla başlayan Letonya rahat bir oyun ortaya koydu. Davis Bertans'a Dairis Bertans'ın da eşlik etmesi ve Porzingis'in kısa bir sekansta yaptığı blok ve smaçlarla Letonya farkı çift hanelere çıkarmayı başardı. Britanya dış şutlar ile skora tutunmaya çalışsa da Porzingis ilk yarıda ürettiği 21 sayıyla Letonya'nın rahat bir devre geçirmesini sağladı ve ilk yarı 50-40'lık Letonya üstünlüğü ile geçildi. 

Üçüncü çeyreğe Davis Bertans'ın üçlükleri damga vurdu. Üst üste üç üçlük isabeti bulan Bertans'a Porzingis de eşlik edince Letonya hücumdaki akıcı oyununu devam ettirdi. Britanya Olaseni ve Clark'ın çabaları ile farkı azaltmaya çalışsa da Letonya savunmada da çok etkiliydi ve ikili oyunlarda show-up yaparak Britanya'yı top kayıplarına zorladı. Letonya Porzingis - Bertans ikilisinin toplamda 50 sayıya ulaştığı üçüncü çeyreği 84-58 önde kapattı. 

 

Letonya'nın konsantrasyonunun düşmesinden ve as oyuncularını kenara almasından yararlanan Büyük Britanya son dakikaya girilirken farkı 5 sayıya düşürdü ancak daha fazlasını yapamadı: 97-92

Yorumlar Okunma: 1421