Rusya firesiz gidiyor - BasketFaul.com

Rusya firesiz gidiyor

04-09-17 18:40

 Rusya, Belçika'yı 76-67 yendi ve grupta ilk 3 maçını kazanarak üst gruba çıkmayı garantiledi. Rusya'da olağan şüphelilerden Shved 20 sayıyla oynarken, Mozgov 12 sayıyla oynadı. Belçika'da Maxim De Zeeuw 15 sayıyla oynadı.


Tabu'nun üçlüğü ile Belçika maça iyi başladı. Zorlama hücumlar kullanan Rusya hücumda organize olamayınca Shved sorumluluk aldı. İLk 4 dakika 8-4 geçildikten sonra çeyreğin sonuna kadar 3 üçlük isabeti bulan Shved takımını oyunda tuttu. Çeyrek sonunda iki takımın karşılıklı isabetleri gelirken ilk çeyreği Rusya 19-18 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin başında Antonov'un etkili oyunuyla Rusya önde gitti. Potaya yakın hücum etmeye çalışan Belçika serbbest atşların da yardımıyla farkı kapattı. Serron ve Hervelle ile üst üste bulunan isabetler ile son iki dakikaya 33-33 eşitlik ile girdi Belçika. İlk yarı Rusya'nın 35-33 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya yine durağan bir şekilde başlandı. Mozgov turnuvanın en iyi smaçlarından birini yaparak maçta ilk kez adrenalinin artmasını sağladı. Mwema ile direnen Belçika organize olmakta çok zorlanırken Rusya'nın da hücumda çok etkili olamamasıyla fark açılmadı. Yine de son çeyreğe Rusya 53-47 önde girmeyi başardı.

Son çeyreğe Belçika dış atış isabeti ile başlasa da yıldızları Shved ve Mozgov'u kullanan Rusya farkı 8 sayıya kadar çıkardı. De Zeuuw üst üste 10 sayı üreterek takımını oyunda tutmayı başardı. Mozgov'u benchte unutan Rusya pota altını savunmakta bu bölümde çok zorlandı. 3 dakika kala fark 5 sayıya inince Rusya molası geldi. Mola dönüşünde de çok zorlanan Rusya şans yardımıyla sayı üretmeyi başardı. Belçika rakibini sıkıştırsa da top kayıpları yapınca maçı kazanma noktasına getiremedi. Karşılaşmadan Rusya 76-67 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1054