Karadağ, Hırvatistan'ı yordu - BasketFaul.com

Karadağ, Hırvatistan'ı yordu

04-09-17 19:57

İstatistik

Hırvatistan, son anlarda zorlandığı maçta Karadağ karşısında 76-72'lik galibiyetle 3'te 3 yaptı.

Maça rakibine göz açtırmadan başlayan Hırvatistan, takım halinde iyi hücum ederek 3. dakikada 15-0 öne geçti. Çeyrek sonuna doğru Dubljevic'in sayılarıyla hafif toparlanan Karadağ, ikinci çeyreğe 8 sayı geride başladı(25-17).

İkinci çeyrekte geri dönüş için çaba harcayan Karadağ, Marko Todorovic'in sayı ve asistleriyle ilk yarının son beş dakikasına 31-28 geride girdi. Yeniden toparlanan Hırvatlar, Bojan Bogdanovic önderliğinde sayılar buldu ve soyunma odasına 43-31 önde gitti.

Üçüncü periyotta iki taraf da ivme yakalayamazken Hırvatistan üç sayı çizgisinin gerisinden ve serbest atışlardan; geri dönmeye çalışan Karadağ ise içerden hücumlarla sayı buldu. Son on dakikaya 62-52 Hırvatistan üstünlüğüyle girildi.

Son çeyrekte iki takım da hücumdaki kısırlığa çare bulamazken Hırvatistan koçunun molasıyla birlikte tempo biraz daha yükseldi. Son 5 dakikaya girildikten sonra 15-5'lik bir seri bulan Karadağ, bitime bir dakika kala farkı 1 sayıya kadar indirdi (73-72) ve molaya gitti. Mola dönüşünde hata yapmayan ve Dario Saric ile sayılar bulan Hırvatistan maçı 76-72 kazandı.

Yoluna namağlup devam eden Hırvatistan'da eski Fenerbahçeli Bojan Bogdanovic 23 sayı, 6 ribaundla maçın en skoreri olurken eski Efesli Dario Saric, 14 sayıyla galibiyete önemli katkıda bulundu. Tek galibiyette kalan Karadağ'da Tyrese Rice'ın 22 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.
 

 

Yorumlar Okunma: 1033