Milliler'in nefesi yetmedi - BasketFaul.com

Milliler'in nefesi yetmedi

04-09-17 22:51

İstatistik

Milliler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın 3. maçında Sırbistan'a iyi mücadele ettiği karşılaşmada 80-74 yenilmekten kurtulamadı. Çok iyi  mücadele ettiğimiz karşılaşmada rakibi çok zorladık son çeyrekte öne de geçtik ama galibiyete uzanamadık.


İki takımın da sürpriz beşlerle çıktığı mücadeleye iyi giren taraf Sırbistan oldu. Bogdanovic'i durdurma amaçlı savunmamız müthiş etkili olurken başka oyunculardan katkı bulan Sırbistan ilk beş dakika sonunda skoru 13-6'ya getirdi. Semih ve Furkan ile direnmeye çalıştık. Cedi'nin kritik üçlüğü çift hanelere çıkar farkı tek hanelere indirirken ilk çeyreği 21-13 geride tamamladık.

İkinci çeyreğe 6-0 seri ile başlayan Sırbistan farkı 14 sayıya kadar çıkardı. Bu dakikada devrye Melih Mahmutoğlu girdi. Ev sahibi Melih önce iki üçlük isabeti bulurken müthiş bir penetreyle Boban Marjanovic'in üzerinden basketfaul buldu. Milliler bu bölümde 12-0 seri yakalamayı başardı. Sırbistan mola sonrası kendine gelip 7-2'lik seri yakalamayı başardı. Devre arasına 36-31 Sırbistan üstünlüğü ile girildi. İlk devreyi Bogdanovic yalnızca 3 sayıyla tamamladı.

Bogdanovic'in iki isabeti ile ikinci yarıya başlayan Sırbistan'a Furkan ve Semih ile cevap verdik. Sırbistan savunmasına çözüm bulamadığımız bir bölümde 4 dakika boyunca satı atamadık. Sırbistan yakaladığı 6-0'lık seriyle farkı çift hanelere taşıdı. Sinan Güler'in yaşam belirtisi göstermesiyle 7-2'lik seri yakaladık. Milosavljevic ile etkili olan Sırbistan son çeyreğe 53-45 önde girdi.

Son çeyreğe Kenan'ın üçlüğüyle başlasak da Sırbistan iki isabetle farkı yeniden 9 sayıya çıkardı.Skor bu dakikada 57-48'di. Cedi'nin turnikesinden sonra üst üste iyi savunmalar yapıp bunu Melih'in üçlükleriyle birleştirince salon yangın yerine döndü. Cedi de üçlük isabeti bulunca 100 saniye içinde 11-0 seri yakalayarak öne geçtik. Kuzmic'in basket faulü ile Sırbistan yeniden öne geçti. Cedi'nin serbest atışlarıyla öne geçtik ama Bogdan Bogdanovic'in bir hücumda 6 sayı üretmesiyle bir anda yeniden 5 sayı geriye düştük. Bogdan Bogdanovic bir isabet daha bulurken Melih ve Semih'in isabetleri geldi. Bogdanovic çizgiden takımını yeniden 5 sayı öne taşıdı. Jovic ve Lucic'in üçlüklerine Melih ile cevap verdik . Son iki dakikaya girilirken skor 76-71 oldu. Serbest atışlar sonucu son 1 dakikaya girilirken skor 78-72'ye geldi. En kritik hücumda Cedi'nin üçlüğü isabetli olmadı. Kalan sürede çabalarımız yetmedi ve karşılaşmadan Sırbistan 80-74 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1578