İbrahim Kutluay'dan iki tane mi var? - BasketFaul.com

İbrahim Kutluay'dan iki tane mi var?

05-09-17 10:03
NTV Spor için yorum yapan İbrahim Kutluay, Sırbistan maçı öncesinde rakibin en büyük avantajının kendi takımlarında süre alan oyunculardan oluşmasının olduğunu, bizim oyuncularımızın ise kulüp takımlarında süre bulamadıklarını,  bunun bir fark yaratabileceğini söyledi.

Sanırsınız ki A Milli Takımın birçok oyuncusunu toplayıp, onlara bırakın süreyi, maç kadrosunda bile yer vermeyen Darüşşafaka Doğuş'un genel menajeri İbrahim Kutluay bir başkası... Görünümleri aynı, isimleri aynı ama iki farklı insan...

"Paramı alırım, oynayıp oynamamayı dert etmem" modundaki birçok A Milli Takım oyuncusu kariyerlerinin en kötü dönemini Darüşşafaka'da geçirdi. Başka kulüplerden kiralanma teklifi alsalar dahi rahatlarını bozmak istemediler.

En son Okben Ulubay, Yeşilgiresın Belediye'de inanılmaz bir çıkış yakalamışken, "Gençler oynayacakları kulüplere gitsinler." demecinden bir hafta sonra Darüşşafaka Doğuş'a transfer oldu. Darüşşafaka'ya gitti ve kayboldu oysa Darüşşafaka Okben'i alıp gelişimi açısından sezon sonuna kadar Yeşilgiresun'da devam etmesini isteyebilirdi.

Kadrosundaki fazla yabancıları antrenmana daha alamayıp paralarını ödeyen, Türkler'i yani milli servesti bütünüyle mahveden Darüşşafaka Doğuş 3 liralık işi 15 liraya yapıp sonunda Euroleague'de play-off'lara kaldığı için başarılı ilan edildi. Şimdi organizasyonun başındaki Kutluay, Türkler'in takımlarında oynamamasının sakıncalarını anlatıyor? Bu ne yaman pişkinliktir... 

Yürü git... (Basketfaul)
 

Yorumlar Okunma: 10623