Furkan Korkmaz "süreç" için çok önemli bir parça - BasketFaul.com

Furkan Korkmaz "süreç" için çok önemli bir parça

11-09-17 17:09

Jonathan Tjarks "theringer.com" sitesinde Furkan Korkmaz'ı ve onun Phildelphia'daki "süreç" içinde alabileceği rolden bahsetmiş.

Yazıda genel olarak Furkan Korkmaz'ın saha içinde neler yapabileceği ve şimdiye kadar ki gelişiminden bahsedilirken Philadelphia'nın mevcut projesinde ciddi bir role sahip olabileceğinden de dem vurulmuş.
Yazıyı kısaca özetlersek:

-Furkan Korkmaz bir yıldız değil ama neler yapabileceğini İspanya mağlubiyetinde gösterdi. Kariyeri boyunca kendinden yaşlı ve teceübeli oyunculardan süre çalmaya çalışırken topu domine etme şansını hiç bulamadı. İspanya maçında ise sahadaki en genç Türk oyuncu olmasına rağmen maça damgasını vurdu.
-Furkan ikincil oyun kurucu ve şutör rollerini rahatlıkla uygulayabiliyor. Milli takımda ve kendi takımında sıklıkla perdeler sonrası isabetler bulurken topu yönlendirebildğinde de son derece başarılı olduğunu söyleyebiliriz.
-Furkan'ın yıldan yıla kullandığı üçlük sayısında ve yüzdesindeki artış görülebiliyor bu onu Philadelphia'nın alan dağılımında önemli bir yer bulmasını sağlayabilir.
-Furkan sadece bir şutör değil. Özellikle Büyük Britanya maçında Kyle Johnson'a karşı kullandığı fake üzerinden atış onun en özel atışı olabilir. Lut tehdidiyle kendi savunmacısını nasıl geçebileceğini çok iyi biliyor ve bunu gerçek bir silah olarak kullanabiliyor.
-JJ Redick ile ciddi benzerlikleri var ve onunla aynı takımda olmak kendisine büyük fayda sağlayabilir. Redick'ten farkı Furkan'ın tam sahada daha atlet olması ve gerektiğinde topu hakimiyeti altına alarak doğru pasları verebilmesi.
-Furkan ile ilgili negatif nokta ise fiziksel gelişimini ve gücünü henüz tamamlayamamış olması. Fakat ligde başarı elde eden bütün Avurpalı oyuncular da bu yoldan geçti. Onun NBA kariyerinin müthiş olacağını söylemek için çok erken ama yeterli fırsat verilirse önümüzdeki yılalra damga vuracak uluslararası oyunculardan birisi olabilir.
-Furkan'ın yeteneğinde,oyun hissiyatında, size'ında ve şut kabiliyetindeki oyuncular nadiren en üst seviyeye çıkamazlar. Onun eline topu verirseniz size oyunlar yapaiblir ve rahatlıkla sayı üretebilir. Ayrıca pick&roll okuma konusunda da hiç fena değil.
-Furkan Korkmaz için bu sezon çok zorlu bir rekabet gözüküyor. Kenarda oturabilir ya da sık sık G-League'e gönderilebilir. Ama onun vaadettiği şeyler Philadelphia gibi yeniden yapılanan bir takım için çok önemli.

Yazının tamamı için:

Yorumlar Okunma: 3266