Yağmur: Bu kadar çok yabancı kanıma dokunuyor (eurohoops) - BasketFaul.com

Yağmur: Bu kadar çok yabancı kanıma dokunuyor (eurohoops)

12-09-17 16:38
Galatasaray Odeabank’ın yeni transferi Mehmet Yağmur sezon başı lansmanında EuroHoops’tan Utkan Şahin’in sorularını yanıtladı.

Mehmet Yağmur’un açıklamaları şu şekilde:

“Geçen sezonun başında bir sakatlık yaşadım. Sezon başında sakatlık yaşadığın zaman antrenörün rotasyonunun dışında kalabiliyorsun. Geri döndüğün zaman da ekstra işler yapman gerekiyor. Bunu her yerde söylüyorum; bir antrenöre hazır olduğunu ya antrenmanda gösterirsin ya da odasına giderek kapısını çalıp konuşursun. Ben geçen sezon bunların hepsini yaptım. İçim rahat bir şekilde söylüyorum ben çok çalışkan bir oyuncuyum ve bunu her antrenman antrenörüme gösterdim fakat koç kendi doğrularıyla beni rotasyonuna sokmadı ki sezon sonunda play-off maçlarındaki 2-3 maçta çok iyi oynadım, çok ekstra bir oyun ortaya koydum. Yine söylüyorum içim çok rahat. Koç bana bunu söylediği için söyleyebiliyorum; sezon sonu bana ‘Sen çok çalışkan bir oyuncusun çok ekstra çalıştın, ben senin hakkını yedim’ dediği için bu benim doğru yolda olduğumu gösteriyor.”

Milli Takımımızın EuroBasket 2017 performansını değerlendiren Mehmet Yağmur, “Geçtiğimiz sezon istediği süreleri alabileceğim bir kulüpte olsaydım EuroBasket 2017 kadrosunda olurdum” dedi ve “Seyirciyle bütünleştiğimiz zaman böyle bir sonuç alacağımızı biliyordum. Grupta alacağımız ekstra bir Letonya galibiyeti bizi daha iyi yerlere getirebilirdi ama orada oynayan kardeşlerim aslanlar gibi mücadele ettiler. Türk halkının da gönlünü kazandılar.” dedi.

Takımın tecrübeli isimlerinden olması ve takımdaki ‘abilik’ rolü hakkında sorulan soruyu Mehmet Yağmur, “Takıma tecrübelerimi yansıtma konusunda %100 hazırım. Zaten ben bunu bilerek buraya geldim. Ben burada Ege’ye Göksenin’e takımımıza katılan yapancı oyuncularımızın tümüne -hepsi çok genç- kendi tecrübelerimi, Türkiye Ligi’ni Avrupa Ligi’ni nasıl oynaması gerektiğini göstereceğim burada ki Bormio’da da buna başladım. Biraz da hem saha içi hem saha dışı hepsini hazırlamaya çalışıyorum.” şeklinde cevapladı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde uygulanan yabancı sınırlaması hakkında yorumda bulunan Mehmet Yağmur; “Ben bu konuda ‘yabancı sınırı düşürülmeli’ veya ‘düşürülmemeli’ şeklinde yorum yapmak istemiyorum çünkü sosyal medyada çok değişik tepkiler alıyorsun fakat bu kadar yabancı oyuncu olması benim kanıma dokunuyor. Geçen sezon yaşadıklarımı örnek verebilirim. Ben ne yaparsam yapayım, bana maç içinde en ufak bir şans verilmedi. Önümde evet Wanamaker vardı evet Wilbekin vardı, ben onlara çok saygı duyuyorum ancak antrenmanda Wanamaker’a da Wilbekin’e de hep üstün geldim ancak koç bunu görmek istemedi. Buna ek olarak şu anda genç oyuncular için çok çok zor  bu yabancı kuralı çünkü antrenmanda ne yaparsanız yapın koç onu görmüyor, yabancı oyuncuya gitmeye çalışıyor. Türk oyuncular antrenmanlara giremiyor artık, beşe beş maçlara giremiyor artık çünkü takımda 8 tane 9 tane yabancı oyuncu var.” şeklinde konuştu. 

Yorumlar Okunma: 2832