İspanya'da düğümü Marc Gasol çözdü (Can Tüysüz) - BasketFaul.com

İspanya'da düğümü Marc Gasol çözdü (Can Tüysüz)

12-09-17 20:34

İstatistik 

İsoanya üçüncü çeyrekte Marc Gasol ile düğümü çözerek Almanya'yı 84-72 yendi.

Almanya maça hızlı bir giriş yaparak 7-0'lık skoru yakalamayı başardı. İspanya ilk sayılarını Marc Gasol ile bulsa da ilk molaya 11-2 Almanya üstünlüğü ile gidildi. Mola dönüşünde Pau Gasol'ün pota altını domine etmesi ve üst üste bulduğu 8 sayı ile İspanya farkı eritti. İspanya periyot boyunca Gasol kardeşlerin sırtı dönük oyun opsiyonlarını kullanmaya çalıştı ve bu çeyrekte buldukları 16 sayının 14'ü Gasol kardeşlere aitti. Almanya ise Scröder'in skorda öne çıktığı ve oyuna giren isimlerin katkı vermesiyle skoru dağıtmayı başardı. Almanya ilk çeyreği 19-16 önde geçti. 

İkinci çeyreğin başında İspanya benchten gelen oyuncuları Oriola ve Sastre'den 7 sayılık katkı aldı. Almanya bu bölümde hücumda tıkanırken Maodo Lo'nun yay gerisinden bulduğu isabet takıma nefes aldırdı. İspanya Gasol kardeşlerin oyuna girişi ve aynı zamanda Juancho Hernangomez'in de 3 numarada yer aldığı beşte Almanya'yı hem savunmada hem de hücumda oldukça zorladı. Almanya Gasol kardeşleri Theis - Voigtmann ikilisi ile bir parça yavaşlattı ve hücumda Theis'ın basketleri ile skordan kopmadı. Schroder'in de açık sahada rakip savunmayı dengesiz yakaladığı hücumlar Almanya çeyrek sonunda İspanya'yı yakalamayı başardı. İspanya devreyi 34-33 önde kapattı. 

Almanya üçüncü çeyreğin başında Shroder'den bulduğu iki üçlük ile skorda durumu eşitledi. Ardından Theis'ın da oyuna girişi ile savunmada sertleşen Almanya hücumda da Theis'ın etkili oyunu ile öne geçmeyi başardı. İspanya bu sekansa karşılığı Marc Gasol'ün etkili oyunu ile karşılık verip çeyreğin bitimine 3:18 kala skorda 50-48'lik üstünlüğü yakaladı. Marc Gasol'ün oyundaki üstün tarafı belirlediği çeyreği İspanya 65-53 önde geçti.
 
Almanya bu çeyreğe de Schroder ve Theis önderliğinde başladı ve farkı indirmeye çalıştı. İspanya ise Sastre-Willy Hernangomez ikilisi ile hücumda skorlar buldu ve Marc Gasol'ü dinlendirdiler. Bitime 4:53 kala İspanya skorda 72-61 üstünlüğü yakaladı. Bu andan itibaren İspanya zaman zaman denedi Juancho - Pau - Marc üçlüsüne döndü. Almanya ise Theis'ı pivot pozisyonuna çekip kısa bir beşle parkede yer aldı. Gasol kardeşlerin ve Sergio Rodriguez'in de skora katkı vermesi ile hücumda rahat bir oyun ortaya koyan İspanya farkı 15 sayının üzerine çıkardı. Kalan bölümü takımlar oyundan düştü ve top kayıpları yaptılar. Almanya'nın Schroder ve Theis ile geri gelme çabalarının da sonuçsuz kalmasıyla İspanya maçı 84-72 kazanarak ilk yarı finalist olmayı başardı. İspanya yarı finalde Slovenya-Letonya galibi ile karşılaşacak.
 

Yorumlar Okunma: 1434