Shved ve arkadaşları yarı finalde (Ebru Erdoğan) - BasketFaul.com

Shved ve arkadaşları yarı finalde (Ebru Erdoğan)

13-09-17 20:30

İstatistik 

Rusya 13 sayı geriden gelip Yunanistan'ı ikinci yarıda geçti ve yarı finale yükseldi.

Yunanistan maça Sloukas'ın üçlüğü ile başlarken Rusya Mozgov ile pota altında etkili oldu. İlk çeyrekte Yunanistan daha fazla oyuncudan skor katkısı alırken Bourousis - Printezis - Papagiannis üçlüsü skora katkı yaptı. Shved'in tutuk geçtiği ilk çeyreği Yunanistan 24-17 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Rusya Fridzon'un üçlüğü ve Shved'in turnikesi ile başladı. Farkı kapatmaya çalışan Rusya'ya karşı Calathes'in üçlüğü Yunanistan'ın oyunun kontrolünü kaybetmemesini sağladı. Rusya bu çeyrekte pota altını kullanmakta zorlanırken kısa oyunculardan da istikrarlı katkı alamadı. Yunanistan yine uzunlar ve kısalardan skor katkısı olarak devreye 37-31 önde girdi. 

Üçüncü çeyrekte Rusya adına Shved skora 12 sayılık çok önemli bir katkı yaptı ve Vorontsevich'in de skora katkı vermesi ile Rusya Yunanistan'ı yakalamayı başardı. Yunanistan da ise Printezis çeyreğe iki tane üçlük isabeti bularak başladı Yunanistan'ı skorda önde tutmayı başardı. Yunanistan bu çeyrekte kısa oyuncuların katkı almakta zorlandı ve oyundaki üstünlüğü sürdürmekte zorlandı. Bourousis'in çeyreğin son hücumunda bulduğu sayı ile son periyoda 53-51'lik Yunanistan üstünlüğü ile girildi.

Son çeyrekte Rusya Shved'in 4 sayılık kısa sekansı ile başlarken Yunanistan buna karşılık olarak Calathes'in 6 sayısı ile karşılık verdi. Shved'e üçüncü çeyrekte olduğu gibi Vorontsevich'in skora katkı vermesi ile bitine 7 dakika kala Rusya 61-59'luk üstünlüğü yakaladı. Rusya çeyreğin ikinci yarısına 67-60 önde girerken Calathes'in üst üste bulduğu iki basket ile Yunanistan tekrar skora ortak olmaya çalıştı. Maçta son 2 dakikaya 68-66 Rusya üstünlüğü ile girildi. Bu bölümde iki takım da yay gerisinden atışlarda isabet sağlayamadı ancak bitime 44 saniye kala Khvostov'un basketi ile Rusya farkı dört sayıya çıkarıp önemli bir avantaj yakaladı. Kalan sürede Yunanistan Bourousis ile hücumdan yararlanamadı ve Rusya maçı 74-69 kazanarak yarı finale yükselmeyi başardı. 
 

Yorumlar Okunma: 1502