Perasovic: Kağıt üzerinde kötü gözükebiliriz ama açız - BasketFaul.com

Perasovic: Kağıt üzerinde kötü gözükebiliriz ama açız

01-10-17 17:37
Anadolu Efes Başantrenörü Velimir Perasovic, yeni sezon öncesi takımında büyük bir değişim yaşandığını ve genç oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadro oluşturduklarını söyledi.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen medya gününde basın mensuplarına açıklamada bulunan Velimir Perasovic, "Baktığımızda, kağıt üzerinde geçen seneye oranla daha kötü bir takıma sahip olduğumuz gözüküyor. Ancak bu sezon oynamaya daha aç oyunculara sahibiz." dedi.

Ne kadar mücadeleci ve rekabetçi bir takım olacaklarının sezon içinde görüleceğini vurgulayan Hırvat çalıştırıcı, "THY Euroleague’de Fenerbahçe Doğuş, Real Madrid, Yunan takımları güçleriyle dikkati çekiyor. Sürprizler bizi bekliyor. Rekabet herkes için çok sert olacak. Her sezon başı olduğu gibi yeni bir takım yaptık. Geçen sezondan sadece 3 oyuncumuz var ve nasıl bir yıl geçireceğimizi göreceğiz. Genç ve yeni bir kadromuz var. Bu genç oyuncuların kendilerini geliştirip bize çok iyi bir sezon geçirtebileceklerini biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Perasovic, NBA'e transfer olan Cedi Osman ve Furkan Korkmaz'ın yokluğunun takıma etkisiyle ilgili soru üzerine, şunları söyledi: "Cedi Osman ve Furkan Korkmaz'ın açığını oyuncularımız kapatabilirler. THY Euroleague’de oynayacak 9 yabancı oyuncumuz var. Bu açığı kapatabileceklerini düşünüyoruz. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde de aynı şekilde genç oyuncularımız açığı kapatabilirler. Bizim genç oyuncularımız 18 yaş civarında. Bu oyunculara çok büyük sorumluluk da yükleyemeyiz. Cedi ve Furkan'ı ele aldığımızda, onlar 22 yaşında uzun süreler almaya başlamışlardı. Genç oyuncularımızın zamana ihtiyacı olacaktır. Sezon içinde bize yardımcı olmaları ve takımı yukarı çekebilmeleri için onlara zaman tanımalıyız."

Hırvat çalıştırıcı THY Euroleague maçları ile milli maç takviminin çakışması konusunda ise "Bu durum basketbol için büyük bir sorun. İki tarafın bir anlaşma yapması lazım. Yapılacak her anlaşma, yaşanan bu sorundan daha iyidir. Ben kişisel olarak iki taraftan da bir uzlaşma beklentisi içindeyim." diyerek sözlerini tamamladı. 

 

Yorumlar Okunma: 2283