Serkan Erdoğan: Bu takımı insanüstü gayretle kurduk - BasketFaul.com

Serkan Erdoğan: Bu takımı insanüstü gayretle kurduk

02-10-17 11:24
FATİH ŞEKER
 
TBL'de ilk maçında Samsun Büyükşehir Anakentspor'u sahasında 83-79 yenen Selçuklu Belediyesi'nde Başantrenör Serkan Erdoğan, açıklamalarda bulundu.
 
Serkan Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:
 
"Kulüp ve Konya basketbolu için tarihi bir günü yaşadık. Konya, uzun süre sonra basketboldaki yerini aldı. Kısa sürede insanüstü çalışıp, Türk basketbol ligine yakışır bir takım kurduk. Hazırlık dönemimiz kısa sürdü. Çok iyi hazırlandığımızı söyleyemeyeceğim ama maçta sahada olan ve kenarda olan bütün oyuncularıma, Konyalı basketbolseverlere teşekkür ediyorum. Herkes çok iyi kenetlendi. Oyuncular çok iyi mücadele verdi. Samsun da iyi takım. Değerli bir antrenörleri var. Samsun takımı da ilerleyen zamanda iyi yerlerde olacaktır."
 
DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIM
 
Selçuklu Belediyesi’nin genç oyun kurucusu Arca Tülüoğlu ise, "Arca Tülüoğlu yaptığı açıklamada, "Geç kurulan bir ekip olmamıza rağmen iyi bir iş başardığımızı düşünüyorum. Gerek Antalya’daki Federasyon Kupası gerek Samsun maçında mücadelemiz iyiydi. Ligin ilk maçını evimizde kazanmak önemliydi. Önümüzde iyi bir fikstür var. Önümüzdeki maçlara da en iyi şekilde hazırlanıp ligde iyi yerlerde olmak istiyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz." dedi

Maçta 8 sayı 9 asistle oynayan 20 yaşındaki genç oyuncu, kendi performansıyla ilgili olarak ise, “Bu benim tek başıma başardığım bir şey değil. Hem takım bana yardım etti hem de hocamızın bana verdiği özgüvenle geldi. Bu benim psikolojimi rahatlattı.  Sezon boyunca takıma katkı sağlamak istiyorum. Bunun için daha çok çalışacağım. Daha iyi yerlere gelmek istiyorum. Umarım bu performansımı sürdürürüm" diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 2814