Obradovic: Bu sezon işimiz daha zor - BasketFaul.com

Obradovic: Bu sezon işimiz daha zor

02-10-17 11:59
Fenerbahçe'nin medya gümümde konuşan koç Obradovic "Hdefimiz her zaman Final Four" dedi.

Avrupa Şampiyonası’ndan dolayı tam takım olarak çalışmaya yeni başladıklarını belirten Başantrenör Zeljko Obradovic, “Zadar Turnuvası’na geldi eksik 6 oyuncumuz ve tek antrenmanla oynamaya başladık. 6 günde 6 maç yaptık. Çok zorlu bir programdı ama takım reaksiyonu çok güzeldi. Bu maçlar esnasında birçok dakikayı çok iyi oynadık. Farklı anlar da oldu ve neleri düzeltmemiz gerektiğini gördük. Oyuncuların tavır ve davranışları gerçekten çok güzel. Yeni katılanlar da var. Bir bütün olarak en güzel şekilde çalışmaya başladık” dedi.

Ekpe Udoh ve Bogdan Bogdanovic’e yapmış oldukları tüm katkılar için teşekkür ettiğini söyleyen ve onlara başarılar dileyen Obradovic, “Yeni oyuncular ve kadromuz var. Yönetim Kurulumuz ve Başkanımızın da desteğiyle çok iyi durumdayız. Onlara çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Zorlu bir sezona başladıklarının altını çizen Obradovic, “Bizim planımız ve programımız hazır. Bu sene çok zorlu bir süreç olacak, Euroleague zaten zor. 1 sene öncenin Avrupa Şampiyonuna karşı tüm takımlar farklı bir motivasyonla oynayacağı için işimiz daha da zor olacak. Bunu zaten hazırlık turnuvalarında gördük” diye konuştu.

Takımı Belgrad’da yapılacak Final Four için nasıl motive ettiği sorusunu ise Obradovic, “Onlar çok akıllılar insanlar. Kadromuzun ve kalitemizin farkındalar. İyi basketbol için neler yapmamız gerektiğini biliyorlar. Final Four nerede oynanırsa oynansın her zaman bizim hedefimizde olacak. Bu takım herkesle mücadele edecek şekilde hazırlandı. Gittiğimiz her yerde savaşacağız. Tüm taraftarlara da teşekkür ediyorum destekleri için” şeklinde cevaplandırdı. 

 

Yorumlar Okunma: 2293