Arda Erçin: İzmir masalı yazmak için yola çıkıyoruz - BasketFaul.com

Arda Erçin: İzmir masalı yazmak için yola çıkıyoruz

03-10-17 04:46
Becker'de Ceyhun Yıldızoğlu'nun yerine koçluğa getirilen Arda Erçin kariyeri ile ilgili bilgiler verirken, "Bir İzmir masalı yazmak için uzun bir yola çıkıyoruz." dedi.

Erçin'în açıklamaları şöyle:
"Bornova Becker kulübünde bugün itibari ile baş antrenörlüğe getirilmiş olmak beni çok heyecanlandırdı. 32 yıllık Basketbol kariyerimde yaşadığım en önemli olaylardan biri. Büyük bir projeye inanmış bir kulüple büyük başarılara imza atmak 3 yıl içinde altyapıdan gelen oyuncularımız ile sadece kulübü değil İzmir'i hakettiği yere getirmek en büyük amacımız olacaktır. Bu heyecanı iliklerine kadar hisseden bir yönetimle çalışmaktan mutluluk duyuyorum. 

Ancak hiç istemesem de, aslında cevap vermeyi kendime yakıştırmasam da 10 yıl Süper Lig'de, 5 yıl 1. Lig'de antrenörlük yapmış, 1. Lig'deki beş sezonun dördünde takımlarını Süper Lige çıkarmış, Süper Lig'de ve 1. Ligde aynı sezonda iki takımı birden çalıştıran ilk ve tek antrenör ünvanını almış, Fenerbahçe, Beşiktaş, İÜSBK altyapılarında 7 Türkiye şampiyonluğu, 4 Türkiye ikinciliği kazanmış bir basketbol emekçisi olarak bazı internet kanallarında son 2 yıldır ulusal bir TV kanalında spor yorumculuğu yapmam üzerinden sanki basketbol ile hiç bağlantım yok havası ile verilen, amacı çok açık küçültücü yorumlara da çok güldüğümü paylaşmak istiyorum. Bir İzmir masalı yazmak için uzun bir yola çıkıyoruz. Ve başkanımızdan tüm çalışanlarımıza kadar hepimizin dediği gibi bu yol, birlikte daha kolay." 

Yorumlar Okunma: 2690