Balaban: Bize düşen erken kalkıp Udoh'u izlemek - BasketFaul.com

Balaban: Bize düşen erken kalkıp Udoh'u izlemek

03-10-17 13:02
Fenerbahçe Basketboldan Sorumlu Asbaşkanı Ozan Balaban, sarı-lacivertli basketbol takımının bu sezon da THY Euroleague’de Dörtlü Final'de yer alacağına inandığını söyledi.

Fenerbahçe Doğuş olarak sezona Banvit'le Ankara'da oynayacakları Cumhurbaşkanlığı Kupası'yla başlayacaklarını hatırlatan Balaban, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenecek THY Euroleague Dörtlü Finali'nde son şampiyon unvanıyla yer almak istediklerini de aktararak, şunları kaydetti:

"Geçen sezonu şampiyonlukla kapadık, bu seneki hedefimiz de Belgrad'da Dörtlü Final'de olup şampiyonluk elde etmek. Gidenler, gelenler oldu ama her biri birbirinden kıymetli oyuncularımız var. Biz bir sistem takımıyız. Kulüp olarak baktığınızda tesisiyle, teknik kadrosuyla, ofisiyle, ekibiyle, yönetim kuruluyla ve başkanıyla Fenerbahçe bir tercih sebebi. Avrupa'nın en önemli markalarından bir tanesi."

Alınan şampiyonlukta Fenerbahçe taraftarının başrol oynadığını vurgulayan Balaban, "Geçen sene yere düştük, maç kaybettik, tökezledik ama elimizden tuttular. Geçen sene bu taraftar olmasaydı biz Dörtlü Finali ve şampiyonluğu zor görürdük. Büyük Fenerbahçe taraftarı inanılmazdı. İnşallah bu sene de salonumuzu hınca hınç dolduracaklar. Ben şimdiden söylüyorum, taraftarımız Belgrad biletlerini alsın. İnşallah bu takım bu sene Belgrad'da olacak ve büyük Fenerbahçe taraftarıyla tekrar şampiyon olacak." ifadelerini kullandı.

Ozan Balaban, bu sezon takımdan ayrılan ABD'li uzun Ekpe Udoh'a kapılarının her zaman açık olduğunu dile getirdi.

NBA'de Utah Jazz forması giyecek Udoh'un Fenerbahçe'de tekrar yıldızın parladığını aktaran sarı-lacivertli kulübün asbaşkanı, şöyle konuştu: "Obracovic gibi bir hocanız varsa ve Fenerbahçe gibi büyük bir camiaysanız, her oyuncunun gelmek istediği yerlerden biri olursunuz. Ekpe Udoh burada kendini çok geliştirdi. Zaten kumaşı çok çok kaliteli bir oyuncu. Udoh, ülkesine dönmek istedi ve gitti ama kapımız ona her zaman açıktır. Bogdan Bogdanovic'i de Fenerbahçe'nin NBA'de bir temsilcisi olarak görüyorum. Keşke bir sene daha kalıp gitseydi ama doğru vaktin şimdi olduğunu düşünmüş. Bize de saygı duyup sabahın erken saatlerinde kalkıp onu izlemek düşer."

Yeni transferlerin de en az gidenler kadar kaliteli olduğunu belirten Balaban, " Melli, Bamberg'den geldi. Sinan Güler'i zaten söylememe gerek yok, çok tecrübeli. Guduric ve Wanamaker THY Euroleague’in en iyi oyuncularından birisi. Thompson'ın Avrupa sistemine biraz alışması lazım, 8 yıl kesintisiz NBA tecrübesi var. Sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Gelen oyuncular da sisteme çok çabuk adapte olacaklardır." değerlendirmesinde bulundu. 

Yorumlar Okunma: 1614