Büyükçekmece yine kazanarak turladı - BasketFaul.com

Büyükçekmece yine kazanarak turladı

11-10-17 20:55

 İlk karşılaşmayı da kazanan Büyükçekmece deplasmanda da Tartu'ya şans tanımayarak 73-68 kazanarak turladı. Maç boyu skoru kontrol eden temsilcimiz rahat bir şekilde üst tura adını yazdırdı.


Karşılaşma hızlı başladı ilk iki dakikada iki takım da kolay sayı üretti. 4 dakika boyunca Büyükçekmece sayı üretemeyince fark 10 sayıya kadar çıktı. Karşılıklı isabetler gelirken Simpson'ın devrye girmesiyle farkı erittik. İlk çeyrek son saniyede Walker'ın basketfaulü ile 21-19 sona erdi.

İkinci çeyreğin ilk üç dakikasında sayı üretilemedi. Büyükçekmece serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle dengeyi buldu. Son 3 dakikaya 30-30 eşitlikle girildi. İlk devrenin sonunda kaçan serbest atışlar dikkat çekti ve ilk devre 35-34 Tartu üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya da çok düşük tempoyla girildi. İlk 4 dakika 4-4 eşitlikle geçildi. Oğulcan'ın üçlüğü ile 25. dakikada öne geçtik. Merthan ve Stojanovski ile skoru koruduk. Farkı çeyrek sonunda 8 sayıya kadar Stojanovski'nin üçlüğü ile çıkardık son çeyreğe de 55-47 önde girdik.

son çeyreğin ilk dakikası sonunda Walekr'ın isabetiyle farkı çift hanelere çıkardık. 7-2'lik Tartu serisi biraz farkı eritti. Kitsing'in isabetleriyle fark 3'e kadar indi. Merthan takımı rahatlatırken Cizauskas serbest atışlardan takımını taşıdı. Kitsing'in üçlüğü ile fark ikiye inse de Simpson'ın smacı bizi rahatlattı. Melih'in üçlüğü de farkı 5 sayıy açıkardı. Kalan sürede Tartu'nun da iddiası kalmayınca karşılaşmadan 73-68 kazanarak turla ayrıldık.

Yorumlar Okunma: 1833