İBB turu deplasmanda kaptı - BasketFaul.com

İBB turu deplasmanda kaptı

11-10-17 19:59

 İBB ilk maçta kendi evinde 1 sayı farkla yenildiği Khimik'i deplasmanda 76-68 yenerek turu geçmeyi başardı. Maç boyu üstün oynayan temsilcimiz farkı hep istediği seviyelerde tutarak istediğini aldı.


Karşılaşma dengede başladı. İlk üç dakika sonnunda İBB'nin 6-4'lük üstünlüğü vardı. Bircevic bu bölümde temsilcimizi taşıyan isimdi. Çeyreğin ikinci kısmında etkili olarak farkı arttırmaya başladık. Fark 6 sayı civarında tutsak da hücumda biraz tıkanınca rakibin etkisizliğinden faydalanamadık. İlk çeyreği 22-16 önde tamamladı İBB.

İkinci çeyreğe 4-0'lık Khimik serisiyle girildi. Karşılıklı üçlükler gelince skor dengede kaldı. Dulkys'in üçlüğü rakibe mola aldırırken mola dönüşünde Khimmik toparlandı. Devre arasına 36-31 İBB üstünlüğü ile gidildi.

İkinci devreye iki tarf da hücumda çok iyi başladı. Çok kısa sürede skor yukarı taşındı. 23. dakikada farkı 8 sayıya çıkardı. Çeyreğin ortasında Khimik'in 9-0'lık serisi çift hanelere ulaşan farkı eritti. Thompson'ın serbest atışlarıyla son çeyreğe 58-50 İBB önde girdi.

Son çeyreğe 6-0'lık Khimik serisiyle girildi. Fark 2'ye indikten sonra Klobucar devreye girdi. Oyunu iyi yönlendirirken Bircevic gibi isimlerden katkı da alınca farkı oluşturduk. Son 4 dkaikaya 3 sayı farkla önde girdik. Thompson'ın üçlüğü rahatlatırken, Bircevic ve Thompson isabetlerle farkı 7 sayıya çıkarttı. Rakibe son iki dakikada kolay sayı imkanı tanımayınca tur için gereken farkı koruduk. Karşılaşmadan 76-68 kazanarak İBB turu geçmeyi başardı.

Yorumlar Okunma: 1638