Galatasaraylı kadınlar Avrupa'ya kötü başladı - BasketFaul.com

Galatasaraylı kadınlar Avrupa'ya kötü başladı

11-10-17 20:31

Galatasaray Euroleague Kadınlar ilk maçına Işıl, Quigley, Dubljevic, Merve Uygül, Petronyte beşiyle başladı. Sopron ise Langhorne, Fegyfernegy, Crvendakic, Turner, Milavonavic ile sahadaki yerini aldı.

Macaristan’ın Sopron kentinde Türkiye’de herhangi bir deplasman maçında bulacağı sayıda istekli ve takımını maç boyunca destekleyen bir taraftar grubu karşısında mücadele etme şansı bulan Sarı-Kırmızılılar maça baskılı savunmaları ile bildik bir başlangıç yaptılar. Ancak ilk dakikalarda müsait pozisyonlarda kaçan atışlar sonucu ilk 3:30 dakika 8-0 Sopron lehine geçildi. Temsilcimizin ilk basketi 4. dakikada Işıl’dan geldi.

Quigley ilk periodun büyük bölümü kenarda otururken Dublievic’in ısrarla kullandığı ve isabet sağlayamadığı hücumlarla 5. dakika 10-2 geçildi.

Savunmada oldukça fazla mücadele eden ve direnç gösteren Galatasaray periodun bitimine 1 dakika kala skoru 14-10’a getirdi. İlk period 16-10 bitti.

Kapılan toplar ve yaptığı baskı ile rakibine kontrolsüz ve düzen dışı hücum ettirmeyi amaçlayan temsilcimiz ikinci periodun başında rakibine daha da yaklaşma imkanı buldu. 13. dakika (16-14).

Dublieviç in bıraktığı yerden Quigley isabetsiz hücumlara devam edince devreye 3.30 dakika kala 25-14 Sopron üstünlüğü oluştu.

İlk yarı saha içi toplam atışta 33/7 gibi oldukça düşük yüzdeli isabet bulan Galatasaray 25/7 iki sayılık atış ve 3 sayı çizgisi gerisinden de 0/8 isabetsizlik ile oynayınca fark Sopron lehine çift haneli rakamlar ile devam etti ve ilk devre 29-18 bitti.

3. periodun bitimine 4 dakika kala skor 45-24 ile ilk defa 20 sayı barajının üzerine çıktı. 3. çeyrek bittiğinde tabelada 54-32 ev sahibinin üstünlüğü vardı.

Galatasaray son çeyrek başında skoru 54-40’a taşısa da taraftarının beklediği geri dönüş gerçekleşmedi. Maç boyunca sarı-kırmızılıların baskılı savunmasına karşı yarı sahalarını geçtikten sonra hızlı hücum etmekten vazgeçmeyen ve kaçırsalar da topu erken kullanmaktan çekinmeyen Macaristan temsilcisi maçın bitimine 4 dakika kala 64-43 ile farkı tekrar 20 sayı üzerine çıkaran taraf oldu. Karşılaşma 72-55 sona erdi. 

Yorumlar Okunma: 1762