YDÜ, Eurolegue'de yabancılık çekmedi - BasketFaul.com

YDÜ, Eurolegue'de yabancılık çekmedi

11-10-17 22:20

İstatistik

Tarihinin ilk Euroleague Kadınlar maçına İstanbul’da İtalyan Familia Schio karşısında çıkan Yakındoğu Üniversitesi ilk galibiyetini zor da olsa almasını bildi (67-64).

Eldenbrink, Vandersloot, Mc Bride, Bahar, Hollingsworth beşiyle maça hiç de istediği gibi başlayamayan temsilcimiz 3.30 dakika sonunda Ress’in turnikesi ile 2-11 geri düştü.

Maça M. Tagliamento, J. Anderson, E. Lisec, K. Ress ve F. Dotto beşiyle başlayan İtalyan temsilcisi ilk çeyreği 13-20 önde geçti.

İkinci period Olcay Çakır’ın oyuna getirdiği fark ile toparlanan Yakındoğu Üniversitesi maçta dengeyi sağladı ve ilk yarı 33-33 sona erdi.

İkinci yarı savunmada istediği düzeyi yakalayan temsilcimiz rakibine 3. periodda 11 sayı imkanı verince hücumda istediği seviyede skor üretemese de çeyreği 5 sayı önde kapattı (49-44).

Son period Hollingsworth’un faul problemi yaşadığı dakikalarda Yakoubou’nun sayıları ile maçtan kopmayan İtalyan temsilcisi bitime 5 dakika kala skoru 53-52’ye getirdi.

Eldenbrink’in ceza 3’lüğü ve Mc Bride’ın turnikesinin ardından bitime 4 dakika kala Ann Wauters’ın pota altı sayısı skoru 60-52’ye taşıdı.

Maçın sonunda Schio’nun çabası öne geçmeye yetmedi. Mc Bride’ın 20 sayı, Hollingworth’un 16 ribaund, Vandersloot’un 7 asist ve Olcay Çakır’ın 3 top çalması maçın kilidinin temsilcimiz adına açılmasını sağladı.

 

Şampiyonumuz Euroleague ilk maçını 67-64 kazanmayı başardı.
 

 

Yorumlar Okunma: 1937